Aktualności

Dwie linie tramwajowe na Wieczystej

W trakcie tego weekendu wstrzymany został ruch tramwajów na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Osiedla Piastów i Mistrzejowic. Wszystko z powodu awaryjnego remontu torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim, które przed rozpoczęciem generalnej przebudowy musi jeszcze posłużyć kilka tygodni. Z tego względu, konieczne było skierowanie kilku linii tramwajowych na trasy objazdowe. W niektórych przypadkach bardzo ciekawe.

Czytaj więcej...

Wydzielono torowisko na ulicy Starowiślnej

W tym tygodniu wydzielone zostało torowisko tramwajowe w ulicy Starowiślnej na odcinku od Poczty Głównej do skrzyżowania z ulicą Dietla. Dzięki temu, linie tramwajowe kursujące tą ulicą powinny być w mniejszym stopniu narażone na blokowanie przez ruch indywidualny.

 

Czytaj więcej...

Zmiana czasu na letni

W najbliższy weekend dokonywać będziemy zmiany czasu z zimowego na letni. W nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 marca, o godzinie 2:00 trzeba będzie przestawić zegary na godzinę 3:00. W związku z tym, wprowadzone zostaną nieznaczne korekty w funkcjonowaniu komunikacji nocnej.

Czytaj więcej...

Pomysł rewitalizacji kolejki wąskotorowej w Kłaju

Czy doczekamy się w okolicach Krakowa pierwszej turystycznej kolejki wąskotorowej? Taki pomysł pojawił się w projekcie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kłaj na lata 2017 - 2025, który zakłada zagospodarowanie leśnej kolejki wąskotorowej, znajdującej się nieopodal stacji kolejowej w Kłaju, na cele turystyczne i rekreacyjne.

Czytaj więcej...

Awaryjne zamknięcie Ronda Kocmyrzowskiego

W najbliższą sobotę i niedzielę, 25 i 26 marca, prowadzone będą awaryjne prace na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego. W związku z tym, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Mistrzejowic i Osiedla Piastów, a pasażerowie będą musieli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 203 gości oraz 2 użytkowników.