Aktualności

Inauguracja linii 160

W dniu dzisiejszym na pętli w Ruszczy miała miejsce uroczysta inauguracja funkcjonowania nowej linii autobusowej numer 160, która już od jutra połączy Ruszczę z aleją Przyjaźni przez tunel pod stacją kolejową w Nowej Hucie oraz przez Łuczanowice. Jednocześnie poinformowano o planach wprowadzenia znacznych zmian w organizacji Komunikacji Miejskiej w Krakowie od kolejnej soboty, 4 marca.

Czytaj więcej...

Autobusem przez tunel do Ruszczy

W najbliższą sobotę, 25 lutego, wprowadzone zostaną korekty w układzie linii autobusowych w rejonie Łuczanowic, Wadowa i Ruszczy. Jedną z najważniejszych zmian będzie uruchomienie nowej linii autobusowej numer 160, która pojedzie do Ruszczy przez Łuczanowice i tunel pod stacją w Nowej Hucie.

Czytaj więcej...

Rozbudowa ulicy Igołomskiej z dofinansowaniem unijnym

W dniu wczorajszym, w Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Igołomskiej. Dzięki temu już nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestycja ta mogła ruszyć z miejsca. Wszystkie prace mają być zrealizowane do końca 2019 roku.

Czytaj więcej...

Nocne utrudnienia w rejonie powstającej łącznicy kolejowej

Budowa łącznicy kolejowej pomiędzy przystankami Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki cały czas postępuje do przodu. W przeciągu ostatnich tygodni krakowianie praktycznie nie odczuwali negatywnych skutków realizacji inwestycji. Sytuacja ta ulegnie zmianie w przeciągu kilku najbliższych nocy.

Czytaj więcej...

Drugi Solaris Urbino 12 electric na ulicach Krakowa

Po Krakowie od tygodnia kursuje drugi Solaris Urbino 12 electric. Pojazd ten, podobnie jak pierwszy egzemplarz, jest testowym modelem firmy Solaris Bus&Coach, który zakupiło krakowskie MPK. Dzięki temu również, od kilku dni na linii 124 i 424 znów możemy zobaczyć elektryczny autobus.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.