Aktualności

Pierwszy wiadukt w Bronowicach wyburzony

Dobiegający końca tydzień minął pod znakiem zamknięcia przejazdu pod wiaduktami kolejowymi przebiegającymi nad ulicą Armii Krajowej. Konieczność wyburzenia jednego z wiaduktu spowodowała olbrzymie utrudnienia w ruchu drogowym w tym rejonie. Prace udało się jednak wykonać zaledwie w pięć dni zamiast zakładanych dziewięciu.

 

W ramach prowadzonych robót, od minionej soboty 4 lutego do środy 8 lutego, dokonano wyburzenia wiaduktu kolejowego, po którym prowadził tor linii z Krakowa w kierunku Katowic. Z obiektu korzystały przede wszystkim pociągi pasażerskie zmierzające na Śląsk. Prace prowadzone były w ramach modernizacji linii kolejowej E30, która w końcu dotarły do naszego miasta. Do 2018 roku planuje się w tym rejonie przebudowę wszystkich starych wiaduktów, wymianę torowiska kolejowego, a także budowę nowego przystanku dla pociągów aglomeracyjnych.

 

W chwili obecnej, spośród sześciu torów przebiegających po wiaduktach kolejowych nad ulicą Armii Krajowej, nieczynne są trzy. Wspomniany powyżej tor linii kolejowej numer 133 w kierunku Dąbrowy Górniczej Ząbkowice oraz tory linii numer 95 i 100 w kierunku stacji w Mydlnikach.

 

Poniżej zapraszam do oglądnięcia kilku zdjęć prezentujących obecny stan zaawansowania prac w tym rejonie.

Widok na wiaduk...
Zdemontowane to...
Miejsce po wybu...
Miejsce po zdem...
Widok na zdemon...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 196 gości oraz 2 użytkowników.