Aktualności

Rozpoczął się remont mostu na Rudawie w ciągu alei Focha

To zdecydowanie nie był łatwy dzień dla mieszkańców Woli Justowskiej. Rano zamknięty został dla ruchu most na Rudawie, biegnący w ciągu alei Focha. Niestety, obserwując zachowania kierowców, można zaryzykować stwierdzenie, że sami przyczynili się do dzisiejszych problemów komunikacyjnych w tej części miasta.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczął się remont mostu drogowego na Rudawie, zlokalizowanego w ciągu alei Focha. Modernizacja tego obiektu planowana była już w ubiegłym roku, jednak z uwagi na Światowe Dni Młodzieży oraz odbywające się w rejonie Błoń imprezy sportowe, roboty trzeba było przełożyć na ten rok. Przygotowania do zamknięcia obiektu trwały od kilku tygodni. Na początku lutego opublikowano pierwsze informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu. Pierwotnie główna trasa objazdowa miała prowadzić przez ulicę Piastowską i Reymonta. Mieszkańcy zasugerowali wprowadzenie ruchu dwukierunkowego w ciągu alei 3 Maja i właśnie takie rozwiązanie zdecydowano się ostatecznie wprowadzić.

 

Dziś rano ruch na alei 3 Maja odbywał się płynnie, nie licząc krótkiego odcinka na którym kierowcy pomimo postawionych znaków zakazu zatrzymywania się, zdecydowali się pozostawić swoje pojazdy. Stąd w szczycie porannym w tym rejonie zajęcie miały lawety wywożące pojazdy blokujące ruch. Niestety, mieszkańcy Woli Justowskiej zamiast skorzystać z pustej ulicy Piastowskiej i alei 3 Maja, zdecydowali się skierować ulicą Królowej Jadwigi w kierunku Salwatora. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Korek już koło godziny 8:00 sięgał skrzyżowania z drogą prowadzącą do ZOO, a także zablokował ulicę Piastowską w kierunku ulicy Królowej Jadwigi.

 

Wielu kierowców "na pamięć" dojeżdżało do zamkniętego mostu na Rudawie i dopiero widząc zagrodzoną jezdnię, decydowało się zawrócić. Olbrzymie zamieszanie panowało też na skrzyżowaniu alei Focha i 3 Maja, gdzie w związku z ruchem dwukierunkowym na tej ostatniej ulicy, wprowadzono poważne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy skręcali tu pod prąd z alei Focha w lewo w aleję 3 Maja, pomimo wprowadzenia zakazu albo zawracali na przejściu dla pieszych, by przejechać na wprost wzdłuż alei Focha od skrzyżowania z aleją Mickiewicza w kierunku zamkniętego mostu.

 

Niestety, w samochodowych korkach utknęły również autobusy komunikacji miejskiej. Linie numer 152, 192 i 252 skierowano bowiem przez aleję 3 Maja i ulicę Piastowską. Najbardziej punktualnie kursowała natomiast zastępcza linia autobusowa numer 734, która od dziś zaczęła kursować od Cracovii wzdłuż alei Focha do zamkniętego mostu. Dzięki temu, mieszkańcy rejonu ulicy Przegon, po przejściu przez remontowany most, mogli bez większych przeszkód dostać się na skrzyżowanie przy Cracovii. Warto pamiętać, że linia 134 kursuje na skróconej trasie z ZOO do pętli Cichy Kącik. Przy okazji zawraca również poprzez układ ulic: Przegon, Emaus i Królowej Jadwigi, zapewniając obsługę przystanku "Przegon". Na linii 134 i 734 kursują oczywiście Jelcze M081MB.

 

Jutro sytuacja na Woli Justowskiej powinna ulec poprawie. Na pewno pojawi się więcej pojazdów na alei 3 Maja. Kierowcy z utrudnieniami w tym rejonie muszą liczyć się co najmniej do połowy kwietnia.

W dniu dzisiejs...
Na czas remontu...
W szczycie pora...
Autobusy linii ...
Jelcz M081MB na...
Jelcz M081MB na...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 198 gości oraz 2 użytkowników.