Aktualności

Inauguracja linii 160

W dniu dzisiejszym na pętli w Ruszczy miała miejsce uroczysta inauguracja funkcjonowania nowej linii autobusowej numer 160, która już od jutra połączy Ruszczę z aleją Przyjaźni przez tunel pod stacją kolejową w Nowej Hucie oraz przez Łuczanowice. Jednocześnie poinformowano o planach wprowadzenia znacznych zmian w organizacji Komunikacji Miejskiej w Krakowie od kolejnej soboty, 4 marca.

 

Już wczoraj pisałem o zamiarze przedłużenia kursów linii 110 z końcówki "Wadów Tunel" do Ruszczy. Właśnie się udało, a przedłużone kursy oznaczone zostaną numerem 160. Tym samym po wielu latach starań udało się zrealizować postulat zgłaszany przez mieszkańców, dotyczący połączenia tych dwóch osiedli, leżących za kombinatem w Nowej Hucie. W dzisiejszej uroczystości, poza mieszkańcami i władzami lokalnymi z Ruszczy i Nowej Huty, uczestniczył również vice prezydent Krakowa, Tadeusz Trzmiel. Przekazał on nie tylko informację o uruchomieniu nowego połączenia do Ruszczy, ale również poinformował o planach wprowadzenia pierwszego etapu optymalizacji linii autobusowych, funkcjonujących w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która planowana jest od przyszłej soboty, 4 marca. Wówczas wprowadzone zostaną zmiany aż na 22 liniach, w tym 5 linii zostanie uruchomione. Już dziś zapraszam do zapoznania się z planami zmian. Szczegółowy wykaz dostępny jest tutaj. W ciągu kilku dni na mojej stronie opublikowany zostanie komentarz dotyczący projektu zmian.

 

W dzisiejszej inauguracji uczestniczył jeden z najnowszych Autosanów M09LE numer DA116. Prawdopodobnie właśnie te autobusy zobaczymy w dni powszednie na linii 160. Natomiast jutro, w pierwszym dniu funkcjonowania nowej linii, do obsługi skierowany zostanie najpewniej Jelcz M081MB.

Jeden z ostatni...
Kurs inauguracy...
Linia 160 na pę...
Zadowoleni mies...
Przemówienie vi...
Powrót z Ruszcz...

Komentarze  

 
+1 #3 105 2017-02-28 22:37
W Przegorzałach albo w okolicach Na błonie można wprowadzić ruch jednokierunkowy na biegnących równolegle ulicach, bo jest gdzie. Ewentualnie ulice można poszerzyć, chociaż tanie by to nie było. Trzecia opcja to zamówienie obsługi linii niskowejściowym mikrobusem albo małym autobusem o szerokości do 2,4 m. Wszystko się da, wystarczy chcieć. Ale na razie cieszę się z zagęszczenia kursów 102, bo już to znacznie poprawia skomunikowanie Woli z Widokiem.
 
 
-2 #2 PSMKMS 2017-02-25 16:31
W Przegorzałach to chyba nawet by sygnalizacja wahadłowa nie pomogła, żeby autobusy KMK mogły tam jeździć na stałe.
 
 
+6 #1 105 2017-02-24 23:37
Na przedłużenie 102 do Bielan czekałem już od lat. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że w końcu dobrze się dzieje w zikicie. Teraz jeszcze bardzo by się przydało połączenie Przegorzał przez Wolę z Bronowicami i dziura komunikacyjna w zachodniej części miasta byłaby w miarę załatana.
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 217 gości oraz 2 użytkowników.