Aktualności

Dodatkowe utrudnienia na Rondzie Kocmyrzowskim

Od wczorajszego poranka, na Rondzie Kocmyrzowskim występują dodatkowe utrudnienia w przejeździe po północnej stronie skrzyżowania. Wszystko z powodu rozpoczęcia prac przy wymianie szyn na przejeździe tramwajowym na wlocie ulicy Kocmyrzowskiej. Podobne prace prowadzone będą także po drugiej stronie ronda, na wlocie ulicy Bieńczyckiej.

 

Wczoraj rano zamknięty został zewnętrzny pas ruchu przez przejazd tramwajowy od strony ulicy Kocmyrzowskiej. W związku z tym, pojazdy jadące od strony Placu Centralnego oraz skręcające z ulicy Bieńczyckiej w kierunku DH Wanda, mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu. Utrudnienia spowodowane są rozpoczętą wymianą torowiska na przejeździe tramwajowym. W ramach modernizacji Ronda Kocmyrzowskiego zaplanowano również wymianę szyn na dojeździe do skrzyżowania zarówno od strony ulicy Kocmyrzowskiej, jak i Bieńczyckiej. Na obu tych kierunkach tramwaje pokonują łuki, które teraz będą wymieniane. Na razie zabrano się za demontaż torów na zewnętrznym pasie ruchu oraz na ścieżce rowerowej i fragmencie chodnika. Wczoraj i dziś zdemontowano tory oraz rozpoczęto usuwanie dotychczasowej konstrukcji żelbetowej podbudowy. Po realizacji połowy przejazdu, robotnicy zajmą się pozostałą częścią przejazdu, po którym na razie odbywa się ruch pojazdów. Podobne roboty prowadzone będą po drugiej stronie ronda, na wlocie ulicy Bieńczyckiej.

 

Rozpoczęte prace na wlocie ulicy Kocmyrzowskiej spowodowały niestety duże utrudnienia w dojeździe do ronda od strony Placu Centralnego. Wczoraj pokonanie tego odcinka, zwłaszcza w godzinach popołudniowych zajmowało ponad 10 minut. Dziś sytuacja była już nieco lepsza i korek sięgał osiedla Zgoda.

Na Rondzie Kocm...
Demontaż konstr...
Zdemontowane sz...

Komentarze  

 
+5 #4 Klimueres 2017-03-01 23:15
Przy takim tempie prac gorzej jak okaże się, że łuki w kier. Mistrzejowic i Os. Piastów nie dotrzymają do końca "etapu pierwszego".
 
 
-1 #3 PSMKMS 2017-03-01 07:55
Cieszcie się, że da się dalej dojechać na Mistrzejowice i Osiedle Piastów :lol:
 
 
+3 #2 Klimueres 2017-03-01 00:16
Niestety, ale widać że na Rondzie Kocmyrzowskim panowie bardzo się NIE śpieszą. Szkoda, że cierpią na tym pasażerowie... Zresztą 2 miesiące prac i nic nie zrobione... Patrząc na to jak to wygląda, to może do końca roku wszystkie relacje będą czynne.
 
 
+2 #1 Impuls 2017-02-28 21:06
Byłem tam dzisiaj. Przez dwa miesiące niewiele zrobili (słupy i kanalizację). Po co zamykano tak newralgiczny rejon na całą zimę?
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 224 gości oraz 2 użytkowników.