Aktualności

Awaryjne zamknięcie Ronda Kocmyrzowskiego

W najbliższą sobotę i niedzielę, 25 i 26 marca, prowadzone będą awaryjne prace na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego. W związku z tym, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Mistrzejowic i Osiedla Piastów, a pasażerowie będą musieli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

 

Modernizacja Ronda Kocmyrzowskiego niestety przedłuża się. Wszystko z powodu konieczności wykonania dodatkowego wzmocnienia gruntu pod torowiskiem tramwajowym. Tymczasem na wciąż utrzymywanej relacji tramwajowej z ulicy Bieńczyckiej w aleję Andersa torowisko również domaga się generalnego remontu. Musi jednak jeszcze trochę poczekać. Stąd przeprowadzenie niezbędnych prac jest konieczne, aby jeszcze przez kilka tygodni utrzymać ruch tramwajów do Mistrzejowic i Osiedla Piastów.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, w najbliższy weekend wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

  • linie 16 i 21 – zostaną zawieszone;
  • linia 5 kursować będzie na skróconej trasie z Krowodrzy Górki do Wieczystej. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
  • linia 9 kursować będzie z Nowego Bieżanowa do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego do Kopca Wandy. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
  • linia 14 kursować będzie z Bronowic do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie al. Jana Pawła II do Wieczystej. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
  • linia 52 kursować będzie z Czerwonych Maków P+R do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego do Kopca Wandy. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
  • linia 64 - nocna linia tramwajowa w noce 24/25 - 26/27.03.2017r. (piątek/sobota - niedziela/poniedziałek) zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie nocna linia autobusowa 664;
  • linia 716 – zastępcza linia autobusowa kursować będzie na trasie: Mistrzejowice – Jancarza, Srebrnych Orłów,  Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa - Plac Centralny im. R. Reagana. Linia 716 będzie zatrzymywać się na następujących przystankach: Mistrzejowice, Miśnieńska, Os. Złotego Wieku, Rondo Piastowskie, Dunikowskiego, Rondo Hipokratesa, DH Wanda (jak dla linii 132, 152, 172), Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego, Os. Zgody, Plac Centralny im. R. Reagana (przystanek końcowo-początkowy jak dla linii 502);
  • linia 752 – zastępcza linia autobusowa kursować będzie na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja,  Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa, Bieńczycka, Rondo Czyżyńskie - Czyżyny Dworzec. Linia 752 będzie zatrzymywać się na następujących przystankach: Os. Piastów, Piasta Kołodzieja, Kleeberga, Dunikowskiego, Rondo Hipokratesa, DH Wanda (jak dla linii 132, 152, 172), Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego, Bieńczycka, Rondo Czyżyńskie, Czyżyny Dworzec.

 

Linie 716 i 752 kursować będą w godzinach funkcjonowania linii tramwajowych z częstotliwością w godz. ok. 6:00 – 22:00 w sobotę i w godzinach ok. 9:00 - 22:00 w niedzielę – 10 minut, poza tymi godzinami co 15 minut.

 

Przystanek „Bieńczycka” zostanie uruchomiony również dla linii 701. Przystanek ten zostanie utrzymany na stałe dla tej linii.

 

Warto zauważyć, że w związku z prowadzonymi pracami, do pętli Wieczysta po modernizacji po raz pierwszy skierowane zostaną dwie linie tramwajowe. Co więcej, linia numer 14 nie tylko kursować będzie po nieużywanych liniowo łukach na Rondzie Czyżyńskim w relacji aleja Pokoju - aleja Jana Pawła II (od strony centrum), ale także wjedzie na pętlę Wieczysta od strony Nowej Huty. Będzie to pierwsza oficjalna linia korzystająca z nowej relacji na tej końcówce. Wcześniej na Wieczystą wjeżdżały już linie 16 i 21 podczas awaryjnych wstrzymań ruchu na Rondzie Kocmyrzowskim. Rozkładowo jednak nic w tej relacji nie kursowało.

Komentarze  

 
+4 #3 Pitek_Antrop 2017-03-22 13:35
Czyli sama "10" do Pleszowa, a Kopiec Wandy wytrzyma i "9" i "52" :o ?
 
 
-2 #2 PSMKMS 2017-03-22 07:45
52 tylko do Kopca Wandy. I niestety nie będzie na niej niskiej podłogi, chociaż przez chwilę taka możliwość była dopuszczana.
 
 
+2 #1 Pitek_Antrop 2017-03-22 01:37
To pewnie nastąpią zmiany w rozdziale taboru, bo raczej nie wyobrażam sobie Krakowiaka na "52" bujającego się do Pleszowa. No a jeżeli :-) , to raj dla fotografów 8)
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 216 gości oraz 2 użytkowników.