Aktualności

Wzmocnienia linii obsługujących Świątniki Górne

W przeciągu ostatniego pół roku, w sposób dość istotny zwiększona została oferta linii komunikacji miejskiej na terenie Krakowa. Potrzebę wzrostu częstotliwości kursowania autobusów dostrzegają też władze gmin, do których dociera komunikacja aglomeracyjna. Od 1 kwietnia z lepszej oferty komunikacyjnej będą mogli skorzystać mieszkańcy Świątnik Górnych.

 

Warto przypomnieć, że linie aglomeracyjne funkcjonujące w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie są przedmiotem Porozumień Międzygminnych Gminy Miejskiej Kraków i 17 Gminy, które zostały zawarte w sprawie wspólnej realizacji zadań w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Zgodnie z ustaleniami wynikającymi z podpisanych porozumień, samorządy uczestniczą w kosztach zamówionych usług przewozowych w stopniu określonym w porozumieniach. Uruchomienie nowych linii autobusowych w ramach zawartych porozumień, zmiany częstotliwości kursowania autobusów, zmiany przebiegu linii poza granicami administracyjnymi Gminy Miejskiej Kraków, jak też zmiany godzin odjazdów poszczególnych kursów Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, organizator usług przewozowych, wprowadza na wniosek lub po uzgodnieniu z zainteresowanym bezpośrednio samorządem. Spośród gmin sąsiadujących z Krakowem, tylko Igołomia-Wawrzeńczyce nie ma podpisanego takiego porozumienia. Stąd tylko tam nie docierają autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne zdecydował się od najbliższej soboty, 1 kwietnia, na wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej na swoim terenie. Zmiany dotyczą dwóch linii numer 215, 225 i polegać będą na uruchomieniu dodatkowych kursów w godzinach szczytu oraz korekcie godzin odjazdów dotychczasowych kursów.

 

Jednocześnie, na wniosek Urzędu Gminy Mogilany zostanie wprowadzona zmiana rozkładu jazdy linii 275 polegająca na dołożeniu dodatkowej pary kursów w dni świąteczne - o godzinie 5:10 z Borku Fałęckiego i o godzinie 5:45 z Włosani. Skorygowane zostaną także wybrane godziny istniejących odjazdów.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 221 gości oraz 2 użytkowników.