Aktualności

Postęp prac na Rondzie Kocmyrzowskim

Modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim w ostatnich tygodniach powróciła do właściwego tempa. Udało się wzmocnić grunt pod układem rozjazdów, dzięki czemu w najbliższych dniach możliwe będzie rozpoczęcie odbudowy infrastruktury torowej. Poprawiono również stan łuków w relacji ulica Bieńczycka - DH Wanda.

 

Prace przy przebudowie torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim rozpoczęły się w styczniu tego roku. W ciągu pierwszych tygodni zdemontowano dotychczasową infrastrukturę z wyjątkiem łuków umożliwiających dojazd na Osiedle Piastów i Mistrzejowice od strony Ronda Czyżyńskiego. Później prace wyraźnie spowolniły. Wszystko z uwagi na konieczność wzmocnienia gruntu pod nowym torowiskiem. Roboty te udało się przeprowadzić w marcu. Teraz cała rozkopana tarcza skrzyżowania została przysypana tłuczniem, a w najbliższych dniach powinna ruszyć budowa nowego torowiska tramwajowego.

 

Przy okazji warto przypomnieć, że w dniach 25 i 26 marca na łukach w relacji ulica Bieńczycka - DH Wanda dokonano zastąpienia większości starych krzyżownic, montując w ich miejsce fragmenty szyn. Dzięki temu wyeliminowano wykolejenia tramwajów, więc dojazd do Osiedla Piastów i Mistrzejowic będzie mógł być utrzymywany do czasu rozpoczęcia drugiego etapu przebudowy Ronda Kocmyrzowskiego.

Przebudowywane ...
Przygotowania p...
Prace na środku...

Wstrzymanie ruchu na Rondzie Kocmyrzowskim wykorzystywane jest także do realizacji innych prac w rejonie torowiska biegnącego wzdłuż ulicy Kocmyrzowskiej. Od kilku tygodni trwa remont chodników na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Krzyża. Dotyczy on także przejść przez tory. W poniedziałek ruszy natomiast remont przejazdu przez ulicę Wańkowicza. Prace w tym miejscu potrwają do 21 kwietnia i spowodują zawieszenie wariantowego kursu linii 132, realizowanego w dni powszednie około godziny 7:00. W zamian wykonywany będzie kurs linii 132 na podstawowej trasie.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 220 gości oraz 2 użytkowników.