AMZ City Smile CS10E

W lutym 2013 roku do zajezdni Wola Duchacka trafił na testy kolejny autobus napędzany wyłącznie przez prąd elektryczny. Po testach elektrycznego Solarisa na początku tego roku, przyszła kolej na konkurenta, pojazd City Smile CS10E firmy AMZ z Kutna. Co więcej, autobus ten wykazuje więcej zalet w stosunku do prezentowanego Solarisa. Jest dłuższy i może przejechać na jednym ładowaniu więcej kilometrów.

Czytaj więcej...

AMZ City Smile CS10LF

W połowie maja 2014 roku do Krakowa przybył pierwszy autobus AMZ City Smile CS 10 LF, wyprodukowany dla firmy Mobilis. Właśnie takie pojazdy 1 sierpnia bieżącego roku rozpoczną obsługę linii 102 i 168 w ramach nowej umowy. Autobus przyjechał do naszego miasta na kilkudniowe testy.

Czytaj więcej...

AMZ City Smile CS12LF

Po testach liczącego dziesięć metrów autobusu AMZ City Smile CS 10 LF, pod koniec maja 2014 roku przyszła kolej na dwunastometrową wersję CS 12 LF. Pojazd debiutował na ulicach Krakowa w dniu 28 maja na linii 178. Autobus przyjechał do naszego miasta na kilkudniowe testy, przed ostatecznym przekazaniem do odbiorcy, czyli firmy Mobilis.

Czytaj więcej...

Autosan SanCity A0808MN

Na przełomie marca i kwietnia 2009 roku, w Krakowie testowany był Autosan A0808MN SanCity. Pojazd przybył do naszego miasta w ramach pokazu będącego częścią postępowania przetargowego na zakup siedmiu sztuk autobusów o długości 8,5m.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M09LE

23 marca 2011 roku na ulice Krakowa wyjechał testowy Autosan Sancity M09LE, następca modelu A0808MN SanCity i wcześniejszego Jelcza M083C Libero. Pojazd jest więc przedstawicielem tej samej rodziny autobusów, które są już eksploatowane w naszym mieście.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M12LF

Na przełomie 2010 i 2011 roku w Krakowie gościł Autosan M12LF SanCity. Autobus trafił do naszego miasta w zamian za Autosana numer BA107, który pojechał do producenta na prace serwisowe. Wizyta wykorzystana została do przetestowania tego modelu na ulicach Krakowa. 

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M12LE

W pierwszej połowie 2011 roku na ulicach Krakowa trwały testy kolejnych modeli autobusów marki Autosan. Jednym z ostatnich zaprezentowanych wozów, po niskopodłogowym M12LF i niskopodłogowym przegubowcu M18LF, był niskowejściowy pojazd M12LE.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M18LF

31 maja 2011 roku na ulice Krakowa wyjechał pierwszy przegubowiec wyprodukowany w zakładach Autosan z Sanoka. Jednocześnie był to trzeci pojazd tej marki, testowany wówczas w naszym mieście. Dołączył do przebywającego od końca marca dziewięciometrowego Autosana M09LE oraz dwunastometrowego Autosana M12LF, który również 31 maja ponownie pojawił się w Krakowie.

Czytaj więcej...

BYD K9

Po testach elektrycznego Solarisa i autobusu AMZ, w połowie czerwca 2013 roku przyszła kolej na chiński pojazd BYD K9. Autobus o własnych siłach na jednym ładowaniu, pokonując około 300 kilometrów, przybył do naszego miasta z Warszawy, gdzie wcześniej był testowany przez tamtejsze Miejskie Zakłady Autobusowe.

Czytaj więcej...

Irisbus Agora GNV

W sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca 2005 roku, w Krakowie gościł francuski autobus Irisbus Agora GNV. Pojazd przez dwa dni kursował na linii numer 134.

 

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 169 gości oraz 2 użytkowników.