Tramwaje testowane w Krakowie

GT6N

Pod koniec lat osiemdziesiątych w Niemczech opracowano projekt pierwszego na świecie, w pełni niskopodłogowego tramwaju. W 1989 roku firmy AEG z Berlina oraz MAN-GHH z Norymbergi wyprodukowały pierwszy wóz typu GT6N.

 

Czytaj więcej...

Tatra RT6N1

Na początku lat dziewięćdziesiątych czeskie zakłady ČKD Praha, wzorem firm niemieckich, podjęły próby stworzenia tramwaju niskopodłogowego. W 1993 roku zaprezentowano pierwszy wagon Tatra RT6N1.

 

Czytaj więcej...

NGT6DD

W połowie lat dziewięćdziesiątych drezdeńskie przedsiębiorstwo komunikacyjne DVB podjęło decyzję o zakupie pierwszych niskopodłogowych tramwajów. W 1996 roku do miasta zaczęły być dostarczane tramwaje NGT6DD, produkowane w pobliskim Bautzen. Dostawy trwały aż do 1999 roku. Ogółem w Dreźnie znalazło się 60 wagonów tego typu, z czego 47 jest jednokierunkowych, a 13 dwukierunkowych.

Czytaj więcej...

Solaris Tramino S100

Solaris Tramino S100 jest kolejnym pojazdem tramwajowym, który sprowadzony został na testy do Krakowa. Prototypowy wagon przybył do naszego miasta w dniu 17 lutego 2015 roku. Jest to piąty tramwaj odbywający jazdy próbne po ulicach Krakowa i drugi, który w czasie testów stacjonował w zajezdni Nowa Huta. Jedną z przyczyn jego sprowadzenia, był zamiar przetestowania systemu superkondensatorów, w które pojazd ten jest wyposażony.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 165 gości oraz 2 użytkowników.