Trasa tramwajowa do Fordonu

Bydgoszcz po stagnacji przełomu wieków, w ostatnich latach zaczyna coraz śmielej inwestować w rozwój sieci tramwajowej. Po odbudowie połączenia na dworzec kolejowy, przyszła kolej na następną niezwykle ważną inwestycję, która w mieście planowana była od dawna. Dzięki temu, na początku 2016 roku tramwaje w końcu dotarły do osiedli zlokalizowanych w dzielnicy Fordon, położonej we wschodniej części miasta.

Czytaj więcej...

Historia i tabor

Bydgoska sieć tramwajowa należy niewątpliwie do ciekawszych w naszym kraju. Tutejsze tramwaje są jednymi z bardziej zadbanych, a marazm inwestycyjny panujący w tym mieście jeszcze kilka lat temu właśnie dobiegł końca. Po latach przerwy tramwaje powróciły bowiem na dworzec kolejowy, a obecnie trwa budowa niezwykle ważnej trasy do Fordonu.

Czytaj więcej...

Powrót tramwajów na Dworzec Główny

Bydgoszcz jest jednym z kilku polskich miast, które w ostatnich latach zdecydowały się zainwestować w trakcję tramwajową. O ile jednak Gdańsk, Wrocław czy Częstochowa skupiły się na realizacji brakujących połączeń do dużych miejskich "sypialni", o tyle Bydgoszcz postanowiła zbudować, a właściwie odbudować torowisko tramwajowe w samym centrum.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 179 gości oraz 2 użytkowników.