Pamiątki tramwajowe na ulicy Łąkowej

Jadąc tramwajem przez Podwale Przedmiejskie w kierunku Przeróbki i Stogów w Gdańsku, tuż przed przystankiem "Akademia Muzyczna", po obu stronach mijamy dosłownie przeciętą na pół ulicę Łąkową. Dziś coraz mniej świadczy o tym, że ulica ta przez wiele lat stanowiła jedną z ważniejszych arterii tramwajowych w mieście, a na jej południowym końcu znajdowała się zajezdnia.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa do Brętowa i ulicy Myśliwskiej

Po zrealizowaniu w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku nowej trasy tramwajowej na Chełm i dalej do pętli Łostowice, Gdańsk podjął działania związane z kontynuacją rozwoju sieci tramwajowej w mieście. Na przełomie 2013 i 2014 roku rozpoczęła się budowa nowego odcinka torowiska, którego początek zlokalizowany został na dotychczasowej pętli Siedlce. Dzięki temu, pod koniec 2015 roku kolejne osiedla położone w południowozachodnich dzielnicach Gdańska, zyskały połączenie tramwajowe z centrum.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa na Chełm i Łostowice

Gdańsk jest kolejnym miastem w naszym kraju, w którym ostatnich latach zdecydowano się zainwestować w rozwój transportu tramwajowego. W 2007 roku oddano do użytku trasę na Chełm. W 2012 roku powstało jej przedłużenie do pętli „Łostowice Świętokrzyska”.

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 146 gości oraz 2 użytkowników.