Inwestycje komunikacyjne w centrum miasta

Łódź po kilku latach zastoju ponownie zaczyna inwestować w trakcję tramwajową. Od 2013 roku, w mieście prowadzone są dwie duże inwestycje, które w końcowych rozrachunku powinny odmienić transport tramwajowy. W ramach obu projektów planuje się budowę nowego odcinka torowego, a także przywrócenie do eksploatacji torowiska wyłączonego przed laty z ruchu.

Czytaj więcej...

Dostawa wagonów PESA 122NaL Swing

Łódzkie MPK zamówiło w zakładach PESA S.A. w Bydgoszczy 22 pięcioczłonowe, w pełni niskopodłogowe wagony tramwajowe typu 122NaL Swing. Zdecydowana większość pojazdów dostarczona została do odbiorcy w styczniu 2016 roku.

 

Czytaj więcej...

Trasa podmiejska do Konstantynowa i Lutomierska

Jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych tras tramwajowych w Polsce. Powstała przed stu laty i do dnia dzisiejszego prowadzi z Łodzi przez Konstantynów do Lutomierska, który jest jedyną wsią w Polsce, obsługiwaną przez komunikację tramwajową.

 

Czytaj więcej...

Zajezdnia Brus

Zajezdnia Brus jest najmniejszą spośród łódzkich zajezdni. Jeszcze kilka lat temu służyła spółce Tramwaje Podmiejskie, jako zaplecze techniczne dla taboru obsługującego trasy tramwajowe do Konstantynowa Łódzkiego oraz Lutomierska. Obecnie, Brus nie jest już czynną zajezdnią. W miejscu tym powstać ma natomiast Muzeum Komunikacji Miejskiej. Schronienie znalazły tu już łódzkie historyczne tramwaje i autobusy.

Czytaj więcej...

Zajezdnia Chocianowice

W południowo-zachodniej części Łodzi zlokalizowana jest zajezdnia Chocianowice, która powstała z myślą o obsłudze położonej tuż obok trasy podmiejskiej do Pabianic. Obecnie garażujące tu wagony obsługują przede wszystkim linie tramwajowe kursujące po Łodzi.

 

Czytaj więcej...

Zajezdnia Telefoniczna

W momencie powstania była największą zajezdnią tramwajową w Polsce. Do 2013 roku był to również najmłodszy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszym kraju. Zapraszamy do fotograficznej wizyty w zajezdni tramwajowej przy ulicy Telefonicznej w Łodzi.

 

Czytaj więcej...

Zakład Techniki

Niemal wszystkie większe polskie miasta z czynną siecią tramwajową posiadają zakłady zajmujące się remontem i modernizacją taboru. Od tego stanu nie odbiega Łódź. Tamtejsze MPK dysponuje Zakładem Techniki, zlokalizowanym w dawnej Zajezdni Tramwajowej nr 1.

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 147 gości oraz 2 użytkowników.