Wydarzenia

Wizyta w firmie Newag S.A. w Nowym Sączu - 27.12.2016

Blisko dziesięć lat temu uczestniczyłem w wizycie w nowosądeckich zakładach Newag S.A., które właśnie zostały sprywatyzowane i powoli rozpoczynały restrukturyzację z dawnych ZNTK w nowoczesny zakład produkcyjny. W grudniu 2016 roku ponownie zawitałem do Nowego Sącza, aby zobaczyć zupełnie inną firmę, będącą jednym z liderów w produkcji taboru kolejowego w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Dzień Wszystkich Świętych 2016 w Krakowie i GOP-ie - 29.10 - 2.11.2016

Rozpoczął się tegoroczny okres uroczystości dnia Wszystkich Świętych. W tym czasie większość z nas odwiedza groby swoich bliskich. Co roku piszę, że jest to najbardziej wytężony czas dla transportu zbiorowego w całym naszym kraju, jakkolwiek odnoszę wrażenie że kiedyś ludzi na cmentarzach było jednak więcej.

Czytaj więcej...

TRANSEXPO 2016 - 11.10.2016

W dniach 11-13 października 2016 roku w Kielcach miały miejsce kolejne, XIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Impreza ta od lat jest najważniejszym wydarzeniem dla branży transportu zbiorowego w naszym kraju. W tym roku dodatkowo połączona została z 20-leciem funkcjonowania firmy Solaris Bus&Coach.

Czytaj więcej...

Nostalgia za PRL - 11-12.06.2016

Na jeden czerwcowy weekend z Chabówki do Krakowa przybył wagon motorowy SN61 - 168 wraz z wagonem doczepnym typu 101A, bardziej znanym jako "ryflak". Wszystko z powodu zorganizowanej przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei imprezy pod hasłem "Nostalgia za PRL". W sumie przez dwa dni odbyły się cztery przejazdy na trasie Kraków Główny - Kraków Nowa Huta - Kraków Główny.

Czytaj więcej...

XI Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów - 14.05.2016

W sobotę 14 maja 2016 roku Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie zorganizował XI Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów. Impreza tradycyjnie już połączona została z XIII Warszawskiej Nocy Muzeów. Wśród licznie przybyłych historycznych autobusów po raz kolejny pojawiły się również dwa krakowskie Ogórki.

Czytaj więcej...

Wiosna z Jelczem L120 - 23.04.2016

W małopolskich miasteczkach i wsiach coraz trudniej spotkać autobus obsługujący regularną komunikację. Jeśli już funkcjonuje prywatny przewoźnik, to zazwyczaj posiada on używany tabor ściągnięty z Europy Zachodniej. Mimo to, w naszym województwie pozostała jeszcze jeden z ostatnich Jelczy L120. Właśnie tym pojazdem Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych postanowił zorganizować wiosenny przejazd.

Czytaj więcej...

Święto Bożego Miłosierdzia - 3.04.2016

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji, tysiące wiernych zmierzają do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jak co roku, na wzmożony ruch wiernych w rejonie Łagiewnik przygotowała się Komunikacja Miejska w Krakowie.

Czytaj więcej...

Dzień Wszystkich Świętych 2015 - 29.10-2.11.2015

Tradycyjnie już koniec października i początek listopada jest okresem wytężonej pracy dla systemów transportu miejskiego w polskich miastach. Również krakowska komunikacja miejska od lat przygotowuje się na te kilka dni w roku, by zapewnić jak najlepszy dojazd do cmentarzy i to nie tylko w dniu 1 listopada.

Czytaj więcej...

Kapciem po szlakach Bieszczadzkiej Kolei Leśnej - 10.10.2015

Z roku na rok w naszym kraju przybywa pieczołowicie odnowionych pojazdów historycznych, służących niegdyś do transportu ludzi i towarów. Dzięki temu, coraz częściej organizowane są imprezy, których główną atrakcją nie jest już tylko jeden tramwaj, autobus czy pociąg. W sobotę, 10 października 2015 roku, Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Krakowa przygotowało przejazd specjalny po Bieszczadzkiej Kolei Leśnej, którego gwiazdą był nie tylko historyczny pociąg wąskotorowy, prowadzony parowozem.

Czytaj więcej...

Wielka parada pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie - 27.09.2015

W niedzielę, 27 września 2015 roku, w związku z obchodzoną w tym roku 140. rocznicą uruchomienia Komunikacji Miejskiej w Krakowie, ulicami naszego miasta przejechała Wielka parada pojazdów, zarówno tramwajów, jak i autobusów, historycznych i tych współczesnych. W kawalkadzie po raz pierwszy zaprezentowane zostały dwa odnowione historyczne wozy. Nie obyło się również bez krótkiego zatrzymania.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 172 gości oraz 2 użytkowników.