Aktualności

Wiosenne zmiany na liniach nocnych

W najbliższych dniach szykują się zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych. Będą one spowodowane zarówno trwającymi pracami gwarancyjnymi w tunelach w ciągu Trasy Łagiewnickiej, uruchomieniem dodatkowych przystanków na trasie linii 915, jak i zbliżającą się wielkimi krokami, wiosenną zmianą czasu.

Czytaj więcej...

Linia kolejowa do Niepołomic zostanie odbudowana

Połączenie kolejowe do Niepołomic zostanie odbudowane w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej Plus”. Inwestycja ma być zrealizowana do 2029 roku. W ramach tego samego projektu planowana jest budowa łącznicy kolejowej w Jaworznie, która skróci drogę dojazdu pociągiem z Krakowa do Olkusza.

Czytaj więcej...

19. Krakowski Półmaraton Marzanny

W najbliższą niedzielę 19 marca na ulicach Krakowa zorganizowany zostanie pierwszy tegoroczny bieg. Będzie to 19. Krakowski Półmaraton Marzanny oraz 8. Bieg z Dystansem “dla małych serc” – 10 km. W związku z tym, wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu wybranych linii tramwajowych i autobusowych.

Czytaj więcej...

Automet dostarczy 4 autobusy klasy MINI

Wczoraj ogłoszone zostały wyniki postępowania przetargowego na dostawę w formie leasingu 4 autobusów klasy MINI o długości do 7,6 metrów. Zgodnie z przewidywaniami, zamówienie zdobyło konsorcjum firm AUTOMET Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o.

 

Czytaj więcej...

Szwedzkie Scanie odnowione w Krakowie

Dziś w zajezdni Wola Duchacka miała miejsce prezentacja dwóch odnowionych w Krakowie autobusów marki Scania, należących do szwedzkiego stowarzyszenia Svenska Omnibusfőreningen. Jednocześnie, po raz pierwszy publicznie pokazano pozyskaną ze Szwecji Scanię CR111M, która pozostanie w naszym mieście i przejdzie renowację, aby w przyszłości zasilić kolekcję historycznego taboru.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 237 gości oraz 2 użytkowników.