Aktualności

Większe tramwaje na Paradę Smoków

W trakcie mijającego weekendu wybrane linie Komunikacji Miejskiej w Krakowie kursują ze zwiększoną częstotliwością lub do ich obsługi skierowany zostanie większy tabor. Przedsmak wzmocnień mieliśmy już dziś. Wszystko z powodu 22. Wielkiej Parady Smoków, która co roku ściąga do centrum miasta tysiące ludzi.

Czytaj więcej...

24. i 25. Stadler Tango Lajkonik II debiutowały na linii

Dziś na ulicach Krakowa debiutowały dwa kolejne wagony Stadler Tango Lajkonik II o numerach HY734 i HY735. Dzięki temu, w ruchu liniowym jest już 25 nowych tramwajów. Trzy pojazdy czekają natomiast na odbiór techniczny. Maleje natomiast liczba składów E1+c3 i 2x105Na.

 

Czytaj więcej...

Przebudowa ulicy Królowej Jadwigi zakończona

Po 8 miesiącach zakończyła się przebudowa ostatniego odcinka ulicy Królowej Jadwigi. Dziś rano autobusy powróciły na Wolę Justowską, a mieszkańcy znów mogą bezpośrednio dojechać do centrum Krakowa. Jednocześnie, wciąż trwają roboty na ulicy 28 Lipca 1943, jednak linia 134 dojeżdża po stałej trasie do ZOO.

Czytaj więcej...

Komunikacyjne wzmocnienia na 22. Wielką Paradę Smoków

W najbliższy weekend w Krakowie zorganizowana zostanie 22. Wielka Parada Smoków, a także Dzień Otwarty Magistratu. Wydarzenia te co roku ściągają tysiące mieszkańców do ścisłego centrum miasta. Przygotowuje się na nie również Komunikacja Miejska w Krakowie. W tym roku zaplanowano wyjątkowo duże wzmocnienia oferty przewozowej.

Czytaj więcej...

Autobusy zniknęły z ulicy Agatowej

Od ubiegłego czwartku 25 maja zniknęły autobusy z ulicy Agatowej. Wszystko z powodu jej przebudowy, związanej z podłączeniem drogi dojazdowej do nowego budynku szkoły podstawowej. W związku z tym, zaszły spore zmiany w obsłudze komunikacyjnej osiedla Złocień.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.