/** */

Aktualności

Wymiana taboru pomiędzy liniami 3 i 13

Wczoraj byliśmy świadkami ostatniego liniowego kursu MAN-A SG242. Ale na tym nie koniec pożegnań. W piątek, 4 stycznia 2013 roku po raz ostatni na linii numer 3 kursowały składy 3x105Na oraz wozy NGT8.

 

Przypomnijmy, że w ramach wprowadzonej 17 listopada ubiegłego roku tak zwanej "małej remarszrutyzacji" dokonano między innymi zmiany tras niektórych linii tramwajowych, co wiązało się również z korektą obsady taborowej. Wśród zmian były również trasy i tabor dla linii numer 3 i 13. Od tego czasu tę pierwszą linię zaczęły obsługiwać pociągi 3x105Na, natomiast na drugą kierowano wyłącznie wagony NGT6. Wraz z wchodzeniem do ruchu kolejnych wozów NGT8, były one kierowane na linię numer 3. Wolne składy trójwagonowe przenoszono natomiast na linię numer 24. Taki stan trwał do wczoraj. Od poniedziałku będzie inaczej.

 

W związku z tym, że linia numer 3 cieszy się mniejszą frekwencją od zakładanej, natomiast linia numer 13 mimo zmiany trasy wciąż jest chętnie wybierana przez pasażerów, zdecydowano się na zamianę taboru pomiędzy obiema liniami. Odtąd w dni powszednie na linii numer 13 kursować będą pociągi 3x105Na sukcesywnie zastępowane przez kolejne wchodzące do ruchu wozy NGT8. Na linii numer 3 powinny natomiast pojawić się krótkie Bombardiery NGT6. Pociągi 3x105Na docelowo trafić mają na wszystkie brygady linii 24.

 

Na wszystkich tych zmianach niewątpliwie najwięcej zyskały Bronowice. Nie dość, że po krótkiej przerwie znów wszystkie trójskłady będą kursować w ten rejon miasta, to jeszcze jeśli spełnią się wcześniejsze zapowiedzi skierowania ostatnich wolnych NGT8 na linię numer 20, to wszystkie nowe Bombardiery będą kursować właśnie tutaj.

 

Na tym nie koniec zmian. Rozważane jest bowiem przywrócenie kursowania linii numer 13 w godzinach wczesnoporannych i wieczornych w niedziele i święta. 

W piątek, 4 sty...
Nowe Bombardier...

Komentarze  

 
+2 #1 tomta1 2013-01-05 15:04
NGT8 na linii 20? Nie wydaje mi się. Ma być 24 NGT8, z czego 7 jeździ na linii "14", a na linii "13" jest 13 brygad, zatem gdy nowe bombardiery będą obsługiwały już dwie linie ("13" i "14"), to wykorzystanie będzie wynosić 20/24, czyli 83%. Więcej niż jednego NGT8 na linii "20" nie widzę.
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 212 gości oraz 1 użytkownik.