Aktualności
Wymiana taboru pomiędzy liniami 3 i 13 - pierwszy dzień
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 30, listopad -0001 01:24
- PSMKMS
- Odsłony: 3263
Zgodnie z moją poranną zapowiedzią, w dniu dzisiejszym zaczął obowiązywać nowy rozdział taboru. Podstawową i w zasadzie chyba jedyną nowością jest wymiana taboru pomiędzy liniami numer 3 i 13.
Na linii numer 3 pojawiły się dziś wozy NGT6 za wyjątkiem dwóch brygad numer 3-02 i 3-03, które były obsługiwane przez składy 2x105Na z zajezdni Nowa Huta. Z kolei na cztery nieparzyste brygady linii numer 13 skierowano najnowsze NGT8. Pozostałe trzy brygady obsługiwane były jeszcze przez wozy NGT6, ale sytuacja ta zapewne niedługo zacznie się zmieniać wraz z wchodzeniem do ruchu kolejnych Bombardierów.
Przy okazji, dopełniając jeszcze informację o wydłużeniu kursowania linii 13 w świąteczne poranki i wieczory. Są spore szanse, że zmiana ta wejdzie w życie już od 20 stycznia, czyli za dwa tygodnie.


Komentarze