Aktualności
Wymiana taboru pomiędzy liniami 3 i 13 - dzień roboczy
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 07, styczeń 2013 22:07
- PSMKMS
- Odsłony: 2965
W dniu dzisiejszym nastąpił ostatni etap wymiany taboru pomiędzy liniami numer 3 i 13. Przy okazji zyskali pasażerowie linii numer 24, której większość brygad obsługiwana jest przez pociągi trójwagonowe.
Na linię numer 3 skierowane zostały dziś wyłącznie wozy NGT6. Linia numer 13 obsługiwana była natomiast przez trzy rodzaje taboru. Na brygadach 01, 03, 07 i 11 pojawiły się pociągi 3x105Na, na brygadach 02, 04, 05, 08, 10 i 13 wozy NGT8, a na brygadach 06, 09 i 12 wagony NGT6. Większość pociągów trójwagonowych trafiła natomiast na linię numer 24. Składami 3x105Na obsługiwane były dziś następujące brygady: 01, 02, 04, 06, 08, 10, 11 i 12. Jedynie na czterech brygadach dwudziestki czwórki pojawiły się składy 2x105Na: 03, 05, 07 i 09.
Jak widać więc, docelowo linia numer 13 obsługiwana ma być przez najnowsze Bombardiery NGT8, natomiast na linii numer 24 kursować będą wyłącznie pociągi 3x105Na. Zapewne stanie się tak za około 3 miesiące, biorąc pod uwagę tempo wchodzenia do ruchu nowych NGT8.


Komentarze