Aktualności
21 Finał WOŚP w pociągu Regio
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2013 21:58
- PSMKMS
- Odsłony: 2594
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród licznych atrakcji przewidzianych na ten dzień, zaplanowano również najdłuższy finałowy koncert na pokładzie pociągu Regio, uruchomionego przez Przewozy Regionalne przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei z Krakowa.
Orkiestrowy pociąg pokonać ma w ciągu 12,5 godziny w sumie 355 kilometrów. Początek imprezy zaplanowano na niedzielny poranek. Już o 8:30 przy peronie 1 krakowskiego Dworca Głównego czekać będzie specjalny skład. W środku przez ponad 12 godzin wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. W zamian, pasażerowie będą mogli uczestniczyć w nieustannym koncercie zespołów z Krakowa, Oświęcimia oraz Warszawy. W ciągu całego dnia zagrać mają między innymi: Rocket, Ensemble, Vermones, Ostatni w Raju, Taras My i The Once Band.
Pociąg na swojej trasie, poza Krakowem, odwiedzi również Wieliczkę, Zabierzów, Krzeszowice, Trzebinię i Libiąż. Żeby się w nim bawić, wystarczy zakupić bilet na zwykły pociąg Regio, korzystając przy okazji z wielu promocji Przewozów Regionalnych.
Jak co roku kulminacją każdego koncertu będzie godzina 20:00 i „Światełko do Nieba”, które w tym roku w przypadku orkiestrowego pociągu zaplanowano na nowym peronie stacji Wieliczka Rynek Kopalnia.
Więcej informacji na temat pociągu, w tym rozkład jazdy można zobaczyć tutaj.

