/** */

Aktualności

Autobusowe objazdy w Łuczanowicach

W minioną sobotę wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie Łuczanowic. Wszystko z powodu trwającej przebudowy ulicy Glinik. W związku z tym, linie autobusowe numer 117, 160 i 242 skierowano na trasy objazdowe przez ulicę Łuczanowicką.

 

Przebudowa ulicy Glinki na odcinku od ulicy Wadowskiej do ulicy Bystronia rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Prowadzone dotychczas prace pozwalały na normalne kursowanie komunikacji autobusowej w tym rejonie. W końcu jednak konieczne było całkowite zamknięcie tej ulicy dla ruchu. Z tego powodu trzeba było skierować kursujące tędy autobusy na trasy objazdowe.

 

Ponieważ ulica Glinik jest nieprzejezdna, główna trasa dojazdowa do Łuczanowic prowadzi obecnie ulicą Łuczanowicką. Zwykle kursuje tędy tylko linia 160. Teraz dołączyły do niej linie 117 i 242. Dodatkowo, z powodu braku możliwości przejazdu po ulicy Glinik, autobusy linii 160 pokonują ulicę Łuczanowicką aż czterokrotnie podczas jednego kółka. Jadą bowiem z alei Przyjaźni ulicą Łuczanowicką do Łuczanowic, po czym wracają tą samą ulicą do ulicy Lubockiej, którą kontynuują podróż do Ruszczy. W kierunku przeciwnym odbywa się identyczny wjazd kieszeniowy do pętli w Łuczanowicach. Z kolei dla linii 117 i 242 jazda ulicą Łuczanowicką jest nieznacznie krótsza niż przez ulicę Glinik. Konsekwencją zmiany trasy jest jednak znaczące ograniczenie liczby kursów obsługujących mieszkańców ulicy Glinik jak i Bystronia.

 

Prace na ulicy Glinik potrwają około 5 miesięcy. W tym czasie obowiązywać będą funkcjonujące od minionej soboty trasy objazdowe dla linii 117, 160 i 242.

Autobus Solaris...
Autobus Solaris...
Autobus Solaris...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 228 gości oraz 1 użytkownik.