/** */

Aktualności

Przez weekend naprawiano torowisko w ulicy Starowiślnej

Przez mijający weekend trwały prace związane z naprawą torowiska w ciągu ulicy Starowiślnej. Chociaż odcinek ten wymaga generalnego remontu, udało się usunąć część najbardziej palących usterek. W związku z tym, przez dwa ostatnie dni linie tramwajowej 3, 17 i 24 kursowały przez ulicę Dietla i Krakowską.

 

Ulica Starowiślna jest jedną z ostatnich w centrum miasta, która wciąż czeka na generalny remont. Przygotowania do niego cały czas trwają. Jednocześnie prowadzone są analizy dotyczące zmian w organizacji ruchu. Na ulicy Starowiślnej ma się pojawić więcej drzew. W zamian jednak wprowadzony zostałby jeden kierunek ruchu dla samochodów. Do rozpoczęcia prac droga daleka. Tymczasem cały czas kursują tu tramwaje, a torowisko znajduje się w złym stanie technicznym. Stąd weekendowa naprawa.

 

W ramach prac skupiono się przede wszystkim na poprawie stanu torowiska na odcinku od ulicy Podgórskiej do ulicy św. Wawrzyńca. Dokonano tu stabilizacji płyt monolitycznych, w których osadzone są szyny. Wykonano też wstawki torowe w najbardziej zniszczonych miejscach. To najpewniej nie jedyne naprawy jakie przeprowadzone zostaną na ulicy Starowiślnej. Prawdopodobnie potrzebne będzie co najmniej jeszcze jedno zamknięcie, aby wykonać prace na odcinku bliżej ulicy Dietla.

Prace przy toro...
Stabilizacja pł...
Wykonywanie wst...

W związku z weekendowymi pracami na ulicy Starowiślnej, konieczne było przekierowanie linii tramwajowych kursujących tędy po stałych trasach. W związku z tym, tramwaje linii 3, 17 i 24 skierowano przez ulicę Dietla i Krakowską. W zamian za komunikację tramwajową, po ulicy Starowiślnej kursowała linia 184, którą przedłużono do dworca Podgórze SKA.

Wagon Bombardie...
Wagon EU8N nume...
Wagon Bombardie...
Wagon EU8N nume...
Wagon Stadler T...
Wagony Stadler ...
Autobus Volvo 7...
Autobus Solaris...
Autobus Volvo 7...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 272 gości oraz 2 użytkowników.