/** */

Aktualności

Piąty Stadler Tango Lajkonik II dotarł do Krakowa

Dziś w nocy do zajezdni Podgórze dotarła laweta z kolejnym wagonem Stadler Tango Lajkonik II. Tym razem jest to piąty pojazd tego typu, jaki trafił do naszego miasta. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że proces wprowadzania do ruchu nowych tramwajów w najbliższych dniach w końcu przyspieszy.

 

Przypomnijmy, że firma Stadler w ramach drugiego kontraktu ma dostarczyć do Krakowa 60 nowych wagonów tramwajowych. Pierwszy z nich o numerze RY875 znalazł się w naszym mieście w dniu 30 maja bieżącego roku. Z zewnątrz zasadniczo nie różni się od 50 pojazdów firmy Stadler, już eksploatowanych w naszym mieście. Od tego czasu do Krakowa trafiły jeszcze trzy nowe tramwaje, według następującej kolejności: HY708, HY727 i HY701. Wszystkie one, w odróżnieniu od pierwszego wagonu, trafiły do zajezdni Nowa Huta. Dziś natomiast przywieziony został drugi wagon dla podgórskiej zajezdni. Do naszego miasta trafił bowiem wóz numer RY876.

 

Tymczasem wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie wagony Stadler Tango Lajkonik II trafią w końcu do liniowej eksploatacji. Nowohuckie wagony są w ostatnim czasie widywane na wielu jazdach próbnych. Trwają ponoć również szkolenia pierwszych prowadzących. Miejmy nadzieję, że pasażerowie szybko będą mogli skorzystać z nowych tramwajów. Czekają na nie na liniach: 9, 10 i 14, gdzie ostatnio trafiły krótsze wozy Bombardier NGT6, a także na linii 22, gdzie wciąż kursują wysokopodłogowe składy E1+c3.

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1196 gości oraz 2 użytkowników.