Aktualności

Dwa autobusy wodorowe na linii 128

Od ubiegłej środy 15 lutego, w Krakowie przebywa na testach kolejny autobus, którego napęd zasilany jest przy pomocy ogniwa wodorowego. Dzięki temu, na linii 128 można zobaczyć i przejechać się jednocześnie dwoma wodorowymi pojazdami.

 

Jak już informowaliśmy wcześniej, od czerwca ubiegłego roku trwają w Krakowie testy autobusów zasilanych ogniwem wodorowym. Są one możliwe dzięki lokalizacji w zajezdni Płaszów mobilnej stacji tankowania wodoru. Jako pierwszy na ulice naszego miasta wyjechał Solaris Urbino 12 hydrogen. Pojazd oznaczony numerem PE600 do chwili obecnej przebywa w Krakowie. Cały czas można go zobaczyć na linii 128.

 

Jesienią ubiegłego roku w Krakowie gościliśmy dwa kolejne autobusy napędzane wodorem. Najpierw we wrześniu swoją światową premierę w zajezdni Płaszów miał autobus Solaris Urbino 18 hydrogen. Była to wersja przegubowa modelu, który gości w naszym mieście od czerwca 2022 roku. Pojazd ten niestety został tylko pokazany i nie wyjechał na linię z pasażerami. Niedługo później, w październiku w Krakowie pojawił się Autosan SanCity 12LFH, którym tym razem można było odbyć podróż na linii 128 przez kilka dni.

 

W ubiegłym tygodniu do naszego miasta trafił już czwarty wodorowy autobus. Tym razem jest to ARTHUR H2 BUS, który bez większej prezentacji wyjechał we środę 15 lutego na linię 128. Został on oznaczony numerem PE624. Poniżej prezentuję kilka zdjęć tego pojazdu. Przy okazji warto podkreślić, że oba wodorowe autobusy można obecnie zobaczyć jednocześnie na linii 128, na której kursują. ARTHUR H2 BUS ma pozostać w Krakowie przez kilka najbliższych tygodni. Dzięki temu będzie można porównać w warunkach eksploatacyjnych dwa pojazdy zasilane ogniwem wodorowym.

Autobus ARTHUR ...
Autobus ARTHUR ...
Wnętrze autobus...
Autobus Solaris...
Autobus Solaris...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.