Aktualności

Rusza przebudowa południowej części ulicy Glinik

W najbliższy poniedziałek 27 lutego rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Glinik. Tym razem prace prowadzone będą na południowym odcinku, pomiędzy ulicą Wadowską i Organki. Modernizowana ulica zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, jednak wciąż będą mogły z niej korzystać autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Przez ostatni rok prowadzona była przebudowa środkowej części ulicy Glinik, zlokalizowanej pomiędzy ulicą Wadowską i Bystronia. Autobusy powróciły tam zaledwie tydzień temu, we środę 15 lutego. Teraz roboty wkraczają na południowy odcinek, znajdujący się pomiędzy ulicą Wadowską i Organki oraz na krótki fragment ulicy Spławy do zakładu karnego. Prace w tym rejonie rozpoczną się od poniedziałku 27 lutego.

 

Ponieważ całkowite zamknięcie ulicy Glinik w tym rejonie spowodowałoby konieczność wyznaczenia objazdów aż dookoła kombinatu, zdecydowano że tym razem prace prowadzone będą etapami. Modernizowany odcinek podzielony zostanie na części, na których ruch będzie odbywał się wahadłowo przy ręcznym kierowaniu w ciągu dnia oraz za pomocą sygnalizacji świetlnej w nocy. Z modernizowanego odcinka wycofany zostanie ruch ogólny. Z ulicy będą mogli korzystać tylko mieszkańcy oraz pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Przypomnijmy, że po fragmencie tym kursują linie autobusowe 110 i 160, docierające z alei Przyjaźni do Węgrzynowic i Ruszczy. W związku z pracami, od najbliższego poniedziałku 27 lutego zmieni się lokalizacja przystanku Wadów Glinik.

 

Prace na ulicy Glinik potrwają do końca maja bieżącego roku. Ich koszt wyniesie 3,6 mln złotych, a inwestycja ta będzie realizowana w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.