Aktualności

Automet dostarczy 4 autobusy klasy MINI

Wczoraj ogłoszone zostały wyniki postępowania przetargowego na dostawę w formie leasingu 4 autobusów klasy MINI o długości do 7,6 metrów. Zgodnie z przewidywaniami, zamówienie zdobyło konsorcjum firm AUTOMET Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o.

 

Przypomnijmy, że w dniu 23 września 2022 roku rozpoczęto poszukiwania dostawcy w formie leasingu 8 małych autobusów, przy czym zamówienie podzielone zostało na dwa zadania, obejmujące 4 pojazdy klasy MIDI o długości od 8,5 do 9,6 metra i 4 pojazdy klasy MINI o długości od 5,8 do 8 metrów. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 22 listopada i wówczas okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta na dostawę w formie leasingu 4 autobusów klasy MIDI. Złożyło ją konsorcjum firm Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. – Członek Konsorcjum. Zaproponowało ono autobusy Solaris Urbino 8,9 LE i to właśnie ta oferta została ostatecznie zaakceptowana.

 

Jednocześnie, konieczne było powtórzenie postępowania na 4 autobusy klasy MINI. Ogłoszono je ponownie w dniu 19 grudnia 2022 roku. Co ciekawe, tym razem zmieniły się niektóre parametry dotyczące oczekiwanych pojazdów. Ich długość miała mieścić się w zakresie od 5,8 do 7,6 metra. Pozostawiono minimalną szerokość wynoszącą 1,95 metra, natomiast nie określono maksymalnej szerokości pojazdu. Wcześniej wynosiła ona 2,3 metra. Autobusy miały przewozić minimum 20 pasażerów, w tym 8 na pełnowymiarowych miejscach siedzących, posiadać minimum dwoje drzwi lub jedne podwójne spełniające wymagania równoważności dwóch drzwi, być niskopodłogowe, wyposażone w platformę dla osób poruszających się na wózkach, posiadać klimatyzację i monitoring oraz w silnik spełniający normę emisji spalin Euro 6. Tym razem również wydłużono okres dostawy do 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Dzięki temu, w dniu 8 lutego bieżącego roku otwarto dwie oferty zgłoszone w postępowaniu:

 

  • AUTOMET Group Spółka jawna – Lider Konsorcjum i Millennium Leasing Sp. z o.o. – Członek Konsorcjum z pojazdem Mercedes-Benz/Automet, typ 906CA50C, Sprinter 517 na kwotę 4 687 384,17 zł brutto (676 200,00 zł za sztukę);
  • PKO Leasing SA – Lider Konsorcjum i MMI Sp. z o.o. – Członek Konsorcjum z pojazdem MMI IVECO 72C URBY na kwotę 6 060 513,77 zł brutto (874 300,00 zł za sztukę).

 

Wczoraj oficjalnie ogłoszono wyniki przetargu. Wprawdzie pierwotnie zaplanowano na realizację zadania kwotę w wysokości 3 812 571,96 zł, jednak podobnie jak w przypadku pojazdów klasy MIDI, wyższa cena oferty nie stanowiła problemu dla zamawiającego. Zgodnie z przewidywaniami, zamówienie zdobyło konsorcjum firm AUTOMET Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o. Co ciekawe, druga oferta zgłoszona w postępowaniu nie podlegała ocenie - została odrzucona.

 

Minibusy firmy AUTOMET jeżdżą już po Krakowie. Wykorzystywane są do obsługi połączeń Telebus. Wybrane w zakończonym obecnie postępowaniu pojazdy będą zapewne bardzo zbliżone do nich. Autobusy klasy MINI są kupowane z myślą o obsłudze tych rejonów Krakowa, do których nie są w stanie dojechać standardowe pojazdy.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 148 gości oraz 1 użytkownik.