/** */

Aktualności

20. Stadler Tango Lajkonik debiutował na linii

Dziś na ulicach Krakowa debiutował kolejny, 20. wagon Stadler Tango Lajkonik II. Jednocześnie, do naszego miasta zmierza 25. nowy tramwaj. O fakcie tym usłyszało dziś rano pół Polski. Laweta z pojazdem utknęła bowiem pod Kielcami, na rondzie w miejscowości Cedzyna, na drodze krajowej numer 74.

 

Tym razem w ruchu liniowym debiutował wagon numer RY886. Od rana skierowano go do obsługi brygady 18-12. Na tym jednak nie koniec. Do Krakowa zmierza bowiem laweta z kolejnym nowym Stadlerem Tango Lajkonik II numer HY734. Pewnie przeszłoby to bez echa, gdyby nie fakt, że laweta z tramwajem utknęła dziś rano na rondzie w miejscowości Cedzyna, na drodze krajowej numer 74. Laweta zakopała się w pasie zieleni na wyspie środkowej ronda i nie była w stanie ruszyć w dalszą drogę. Według internetowych relacji, konieczna była pomoc dwóch dodatkowych holowników. Szczegółową fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj i tutaj.

 

Rondo w Cedzynie ponoć słynie z różnych nietypowych zdarzeń, a wśród miejscowych określane jest… "imieniem Adama Małysza". Teraz dojdzie do tego paraliż spowodowany przez krakowski tramwaj. To pierwsze tak poważne problemy podczas transportu wagonów Stadler Tango Lajkonik z fabryki w Siedlcach do Krakowa. Dotychczas przewieziono 50 wagonów z pierwszego kontraktu i 24 wozy z drugiego zamówienia. Trasy przejazdu prowadziły różnymi drogami, zarówno przez Radom i Kielce, jak i przez Rzeszów. W pewnym momencie krakowskie tramwaje widziane były nawet na trasie wiodącej przez... Wrocław. Wóz numer HY734, który utknął pod Kielcami, to 25. nowy tramwaj dla naszego miasta z drugiego kontraktu.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, obecnie w Krakowie są już 24 nowe tramwaje, w tym 17 wagonów dla zajezdni Nowa Huta, oznaczonych numerami od HY701 do HY712 oraz od HY727 do HY730 i HY733 oraz 7 wagonów dla zajezdni Podgórze, oznaczonych numerami od RY875 do RY878 i od RY884 do RY886. Spośród wszystkich wagonów, 20 jest odebrane i kursuje na linii, natomiast 4 wozy czekają na wprowadzenie do liniowej eksploatacji. W tej chwili są to następujące pojazdy: HY711, HY712, HY733 i RY885. Miejmy nadzieję, że wóz numer HY734 w całości dotrze dziś w nocy do Krakowa.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 186 gości oraz 1 użytkownik.