/** */

Aktualności

Tour de Pologne 2023 w Krakowie

Dzisiaj ulicami Krakowa przejechał 7. etap wyścigu kolarskiego 80. Tour de Pologne. Z tego względu, w rejonie Błoń przez praktycznie cały dzień występowały utrudnienia w ruchu. W kulminacyjnym momencie, ograniczono ruch drogowy w ciągu alei Trzech Wieszczów oraz tramwajowy do Cichego Kącika.

 

Od kilku lat wyścig kolarski Tour de Pologne przyjeżdża do Krakowa. Podobnie było w tym roku. Dziś ulicami naszego miasta przejechał 7. etap tegorocznej edycji tej imprezy. W związku z tym wydarzeniem, mieszkańcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Dotyczyłe one przede wszystkim rejonu krakowskich Błoń, gdzie zlokalizowana była meta wyścigu, a także odbywały się wydarzenia towarzyszące.

 

W związku z imprezą, już od wczesnych godzin porannych wyłączona z ruchu była dziś aleja Focha, aleja 3 Maja i ulica Kałuży. W związku z tym, konieczne było przekierowanie linii autobusowych, kursujących w tym rejonie. Linia 109 została skrócona do Salwatora, linia 134 do Cichego Kącika, a linia 502 kursowała do Ronda Grunwaldzkiego. Linie 152 i 192 przekierowano przez ulicę Czarnowiejską i Piastowską.

 

Kolarze po rocznej przerwie ponownie wjeżdżali do Krakowa przez ulicę Królowej Jadwigi. Z tego powodu, już od godziny 13:00 zaplanowano wyłączenie ruchu na ulicy Piastowskiej na odcinku od alei 3 Maja do ulicy Królowej Jadwigi. Od tego momentu podzielono linie autobusowe obsługujące rejon Woli Justowskiej. Od strony ulicy Królowej Jadwigi autobusy zawracały na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską.

 

Od godziny 14:00 wyłączono z ruchu zachodnie jezdnie alei Słowackiego i alei Mickiewicza, na odcinku od ulicy Madalińskiego do ulicy Reymonta oraz ulicę Piastowską od ulicy Reymonta do alei 3 Maja. Wówczas ruch pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej, odbywał się w obu kierunkach po wschodniej nitce alei Trzech Wieszczów. Kulminacja utrudnień miała miejsce w godzinach od 16:30 do 19:00, gdy dodatkowo wstrzymano ruch tramwajów do Cichego Kącika. W tym czasie tramwaje linii 6 kursowały do Dworca Towarowego, a linii 20 na Dajwór. Przed godziną 19:00 rozpoczęto przywracanie ruchu na wyłączonych odcinkach, w tym funkcjonowanie linii 6 i 20 do Cichego Kącika.

 

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka związana z dzisiejszym wyścigiem. Z tej okazji bowiem w Krakowie gościł autobus Autobus Pilea 10E. Można go było zobaczyć na skrzyżowaniu przy Muzeum Narodowym.

Autobus Solaris...
Autobus Mercede...
Autobus AMZ Cit...
Autobus Solaris...
Autobus Autobus...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 219 gości oraz 1 użytkownik.