/** */

Aktualności

Tramwaje powróciły na ulicę Mogilską i Grzegórzecką

Po ponad miesiącu prac, dziś na ulicę Mogilską i Grzegórzecką powróciły tramwaje. Jednocześnie, w związku z kolejnym etapem remontu torowiska na Rondzie Mogilskim, wstrzymano ruch tramwajów w ciągu tunelu pod Dworcem Głównym. Wciąż również nie można przejechać na wprost z ulicy Mogilskiej w Lubicz.

 

Chociaż przywrócono ruch tramwajowy na dwóch ważnych ulicach: Grzegórzeckiej i Mogilskiej, dzięki czemu obecnie dostępne są obie trasy łączące Nową Hutą z centrum Krakowa, wciąż wiele linii ma zmieniony przebieg. Wszystko z powodu braku możliwości przejazdu na wprost z ulicy Mogilskiej na ulicę Lubicz. Rozpoczęły się bowiem roboty związane z wymianą układu rozjazdów na dolnym poziomie Ronda Mogilskiego, od strony tunelu. Z tego względu, konieczne było przekierowanie linii 50 przez ulicę Lubicz i Długą. Linia 17 została natomiast wysłana do pętli Cmentarz Rakowicki. Jednocześnie, tramwaje jadące ulicą Mogilską mogą skręcić tylko w kierunku Ronda Grzegórzeckiego. Dlatego linia 4 i 52 od dziś kursują przez ulicę Grzegórzecką. Linia 10 dociera natomiast od strony Nowej Huty na ulicę Lubicz, jednak z tego powodu musiała pozostać na trasie objazdowej przez aleję Pokoju. Po miesięcznej przerwie powróciły też linie: 14, 17 i 49. Likwidacji uległy natomiast tymczasowe linie: 74, 77 i 79.

 

Równolegle wprowadzono zmiany w rozdziale taboru. Najważniejszą z nich jest skierowanie dwóch nowohuckich składów 2x105Na do obsługi linii 49. Dzięki temu, linia numer 6 znów jest obsługiwana wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Na linii 13 niezmiennie kursuje jeden podgórski skład 2x105Na oraz E1+c3. Co ciekawe, dzisiaj na miasto nie wyjechał żaden pociąg E1+c3 z zajezdni Nowa Huta. Na linii 22 i 52 cały czas można natomiast zobaczyć pociągi 3x105Na.

Wagon PESA 2014...
Wagon Bombardie...
Skład 2x105Na n...
Wagon Stadler T...
Skład 3x105Na n...
Rozpoczęły się ...

 

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 229 gości oraz 1 użytkownik.