/** */

Aktualności

Linia 23 wyjedzie po raz drugi w trakcie tegorocznych wakacji

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia, po raz drugi i jednocześnie ostatni w ramach tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej, poza linią 0, będzie można odbyć podróż historycznymi wagonami tramwajowymi na linii 23. Tym razem do jej obsługi skierowany zostanie zarówno trójskład złożony z przedwojennych wozów SN2 i PN2, jak i znacznie młodszy zestaw 2x105N.

 

Połowa tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej za nami. Mimo to, przed nami wciąż jeszcze wiele atrakcji. Jedną z nich będzie ponowne uruchomienie, już w najbliższą niedzielę, linii 23 na jej historycznej trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Brożka – przejazd przez teren Zajezdni Podgórze – Rzemieślnicza – Wadowicka (powrót: Wadowicka – Zakopiańska) – Kalwaryjska – Limanowskiego – Wielicka – Teligi – Nowy Bieżanów P+R. Linia będzie kursować w godzinach około 11:00 – 17:00 z częstotliwością co 60 minut. W ramach trasy przewidziano przejazd przez teren zajezdni Podgórze oraz po ulicy Rzemieślniczej, która nie jest wykorzystywana w ruchu liniowym.

 

Linia 23 już raz funkcjonowała w ramach tegorocznego, 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej w dniu 2 lipca. Wówczas skierowano do jej obsługi dwa historyczne pociągi trójwagonowe, złożone z wagonów generacji N: N+ND+ND - 607+502+436 i N+ND+4ND - 20+511+73. Teraz również będzie można odbyć podróż trójskładem, złożonym z historycznych przedwojennych wagonów: SN2+PN2+PN2 - 87+530+524. Oprócz niego, linię 23 będzie obsługiwał skład 2x105Na - 271+266. Szczegółowy rozkład jazdy prezentujący godziny odjazdów obu tramwajów z pętli dostępny jest tutaj.

 

Na tym nie koniec atrakcji. W niedzielę 13 sierpnia na krakowskie ulice wyjedzie również linia numer 0. Tym razem do jej obsługi skierowany zostanie skład T4+B4 - 127+527. Warto pamiętać, że we wszystkich pojazdach historycznych uruchamianych w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej obowiązuje taryfa Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Krakowska Linia Muzealna wyjedzie również we wtorek 15 sierpnia. W tym dniu funkcjonować będzie zarówno linia 0, jak i specjalnie uruchomiona linia autobusowa, obsługiwana historycznym taborem. Szczegóły niebawem.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 198 gości oraz 1 użytkownik.