/** */

Aktualności

Autobusowe nowości na ulicach Krakowa

Wczoraj w Krakowie pojawiły się dwie autobusowe nowości. Do zajezdni Wola Duchacka dotarł setny autobus elektryczny, którym jest pierwszy zakupiony w naszym kraju Irizar ie bus 12. Jednocześnie, w ramach Autobusowych Linii Dowozowych do pociągów Kolei Małopolskich rozpoczęto testy autobusu przegubowego Mercedes-Benz O530G CNG II, wypożyczonego od przewoźnika samorządowego Komunikacja Beskidzka S.A.

 

Krakowskie MPK poinformowało o dostawie autobusu Irizar ie bus 12 dla naszego miasta. Laweta z pojazdem przybyła wczoraj do zajezdni Wola Duchacka. Jest to nie tylko pierwszy pojazd elektryczny tego typu w Krakowie, ale również w skali całym kraju. Dzięki temu, hiszpańska firma Irizar zdobyła przyczółek w Polsce, natomiast w naszym mieście w końcu pojawią się w liniowej eksploatacji autobusy elektryczne innego producenta, niż firma Solaris. Dostawa autobusu, to efekt ubiegłorocznego przetargu na dostawę 4 pojazdów elektrycznych o długości 12 metrów z opcją dostawy 3 dodatkowych wozów. Teraz nowy pojazd będzie przechodził testy i jazdy próbne. Na jego debiut liniowy trzeba będzie zapewne poczekać do czasu przybycia wszystkich czterech wozów. Oprócz nich, krakowskie MPK ma w najbliższym czasie odebrać dalsze 18 elektrycznych autobusów przegubowych firmy Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. Dzięki temu, flota autobusów elektrycznych w Krakowie zwiększy się do 121 pojazdów. Zdjęcia nowego autobusu można zobaczyć tutaj.

 

Na tym nie koniec nowości. Wczoraj bowiem w ramach Autobusowych Linii Dowozowych do pociągów Kolei Małopolskich rozpoczęto testy autobusu przegubowego Mercedes-Benz O530G CNG II, wypożyczonego od przewoźnika samorządowego Komunikacja Beskidzka S.A. Wprowadzenie tego typu pojazdów jest brane pod uwagę przez władze Województwa Małopolskiego, zwłaszcza w przypadku linii A1, zapewniającej połączenie z Myślenic do Krakowa, która w godzinach szczytu cieszy się dużym powodzeniem pasażerów. Jazdy próbne mają na celu sprawdzenie możliwości liniowej eksploatacji tego typu pojazdów, zwłaszcza na ciasnych ulicach w Wieliczce czy w Myślenicach. Wczoraj właśnie takie testy miały miejsce. Dzisiaj i jutro przegubowy Mercedes skierowano do obsługi wspomnianej linii A1.

Autobus Mercede...
Autobus Mercede...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 232 gości oraz 1 użytkownik.