/** */

Aktualności

Nyski kursowały pomiędzy Salwatorem i Cichym Kącikiem

Krakowska Linia Muzealna od początku funkcjonowania uruchamiana jest we wszystkie wakacyjne niedziele i dni świąteczne. Historyczne tramwaje, a zwykle również autobusy, wyjeżdżają więc na miasto również w dniu 15 sierpnia. Podobnie było dzisiaj. Oprócz linii 0, wszyscy chętni mieli możliwość przejazdu zabytkowymi mikrobusami na specjalnie uruchomionej linii M.

 

Zaledwie po jednym dniu przerwy, dzisiaj ponownie uruchomiona została Krakowska Linia Muzealna. Tym razem wynikało to z przypadającego dziś dnia świątecznego. W związku z tym, ponownie po mieście kursowała linia numer 0. Do jej obsługi skierowano najstarszy krakowski skład tramwajowy: SN1+PN3 - 37+555.

Skład SN1+PN3 -...

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Przez cały dzień kursowała dziś bowiem linia specjalna M, łącząc pętle Salwator i Cichy Kącik. Do jej obsługi skierowano dwa historyczne mikrobusy: Nysa N59M numer 28 (czerwona) oraz Nysa M522 numer 803 (zielona). Każdy z tych pojazdów mieści 9 pasażerów. W związku z tym, przygotowano też pojazd rezerwowy w postaci Autosana H6 numer 10108, który w przypadku wystąpienia takiej konieczności, wspomagał rozkładowe kursy linii M, przewożąc pasażerów, którzy nie zmieścili się do jednej z Nys.

Mikrobus Nysa N...
Mikrobus Nysa M...
Autobus Autosan...

Pomimo ładnej pogody, w godzinach popołudniowych nie było większych problemów, aby odbyć podróż zabytkowymi mikrobusami. Rezerwowy Autosan odpoczywał sobie w cieniu na pętli Salwator. Zapewne wysoka temperatura zniechęciła wiele osób do wycieczki historycznymi pojazdami, zwłaszcza z ewentualną perspektywą nie zmieszczenia się do środka, tak jak to bywało już w przeszłości.

 

Na koniec przypominamy, że Krakowska Linia Muzealna będzie funkcjonować w tym roku do 24 września włącznie. Dodatkowo, w niedzielę 3 września historyczne tramwaje wyjadą na linię 15. Tydzień później, w niedzielę 10 września, po raz ostatni w tym roku będzie można odbyć podróż zabytkowymi autobusami.

Komentarze  

 
0 #1 Wypalacz Rafał 2023-08-16 09:34
Po południu Autosan wykonał co najmniej jeden kurs, z Salwatora odjechał około 14:50, wrócił około 15:20.
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 233 gości oraz 1 użytkownik.