/** */

Aktualności

Przebudowa pętli w Zesławicach

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa układu drogowego wraz z pętlą autobusową w Zesławicach. Prace potrwają przez okres około 3 miesięcy, tak żeby zdążyć przed zimą. Przebudowana ulica będzie obsługiwać między innymi hotel, pasaż handlowy i salę koncertową, które powstaną na terenie dawnej cegielni.

 

Cegielnia w Zesławicach powstała w 1952 roku. Produkowano tu między innymi cegły na potrzeby rozbudowującego się pobliskiego kombinatu metalurgicznego. Chociaż cegielnia przestała działać kilka lat temu, do dziś przetrwał jej najbardziej charakterystyczny okrągły budynek, nakryty wielką, samonośną kopułą, o rozpiętości aż 55 metrów i grubości zaledwie 17 centymetrów. Teraz obiekt ten stanie się elementem nowego zespołu budowlanego. Powstanie tu między innymi pasaż handlowy i sala koncertowa. Ma tu również być hotel, restauracje i bary.

 

W związku z adaptacją starej cegielni, przebudowany zostanie układ drogowy, w tym włączenie do ulicy Morcinka, przy którym znajduje się również pętla autobusowa Zesławice. W ciągu najbliższych 3 miesięcy ulegnie ona rozbudowie. Autobusy będą mogły zawracać w obu kierunkach, a także wjeżdżać na końcówkę dodatkowo od strony ulicy Mistrzejowickiej.

 

Od najbliższego poniedziałku 21 sierpnia pętla autobusowa Zesławice zostanie zamknięta dla ruchu autobusów. Linie 122 i 422 cały czas będą jednak docierać w ten rejon. Przystanek dla wysiadających zostanie zlokalizowany przed wjazdem na pętlę, na ulicy Morcinka. Następnie pojazdy będą wjeżdżać na teren budowy i tam zawracać na przygotowanym placu. Pasażerów zabiorą natomiast z tymczasowego przystanku dla wsiadających, wyznaczonego na ulicy Morcinka, za wyjazdem z pętli, w kierunku ulicy Kocmyrzowskiej.

 

Prace przy przebudowie układu drogowego mają potrwać około 3 miesiące, tak aby zakończyć je jeszcze przed zimą. Wówczas autobusy linii 122 i 422 powrócą już na rozbudowaną pętlę.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 225 gości oraz 1 użytkownik.