/** */

Aktualności

Tramwaje przez dwa dni nie jeździły do Bronowic

W trakcie mijającego weekendu kolejny już raz w tym roku wstrzymany został ruch tramwajów do Bronowic. Tym razem jednak przyczyną była konieczność przeprowadzenia awaryjnych prac naprawczych przy kanalizacji w ciągu ulicy Karmelickiej. Z tego powodu, konieczne było wyłączenie komunikacji tramwajowej na odcinku Teatr Bagatela - Bronowice Małe.

 

Prace naprawcze na ulicy Karmelickiej od początku planowano w sposób bezrozkopowy. Wymagały jednak ustawienia pojazdu technicznego, prowadzącego naprawę, na torowisku, bezpośrednio nad studzienką, a także stabilnej pogody przez co najmniej kilka godzin. Z tego względu, w pierwotnym terminie 5 i 6 sierpnia, nie udało się wykonać prac. Do tematu powrócono dwa tygodnie później. W rezultacie, ruch tramwajowy na ulicy Karmelickiej wstrzymano w trakcie mijającego weekendu, czyli 19 i 20 sierpnia.

 

W związku z pracami, konieczne było przekierowanie linii tramwajowych, kursujących do Bronowic. Linie 4 i 13 zostały zawieszone. W zamian uruchomiono linię 74, stanowiącą połączenie linii 4 i 13, łączącą Zajezdnię Nowa Huta z Nowym Bieżanowem P+R. Dzięki temu, linia ta objeżdżała praktycznie całą Pierwszą Obwodnicę. Linia 4 kursuje bowiem obecnie przez Pocztę Główną, w związku z trwającymi pracami na Rondzie Mogilskim. Jednocześnie, linia 13 skręca z ulicy Dominikańskiej w ulicę św. Gertrudy. Do zatoczenia pełnego koła wokół Plant zabrakło więc około 100 metrów. Warto też podkreślić, że do obsługi linii 74 skierowano wozy PESA 2014N. Dzięki temu, na dwa dni zawitały one na pętlę Nowy Bieżanów P+R.

 

Trasy pozostałych linii nie były już tak spektakularne. Tramwaj numer 8 skierowano na Dworzec Towarowy, natomiast linie 14 i 24 na Cichy Kącik. Z tego powodu, na jedną niedzielę linia 0 musiała zniknąć z tej końcówki. W związku z tym, kursowała po trasie okrężnej wokół Plant, bez wjazdu na Cichy Kącik.

 

W zamian za komunikację tramwajową, uruchomiono autobusową linię zastępczą 708, która tym razem kursowała z Bronowic Małych aż do Teatru Bagatela. Zawracanie autobusów odbywało się poprzez ulicę Dunajewskiego i Garbarską.

Wagon Stadler T...
Wagon PESA 2014...
Autobus Solaris...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 222 gości oraz 1 użytkownik.