/** */

Aktualności

Trwają prace na Rondzie Mogilskim od strony tunelu

Postępują prace przy remoncie torowiska na Rondzie Mogilskim, na wlocie od strony tunelu prowadzącego w kierunku Dworca Głównego. Patrząc na ich stan zaawansowania, nie powinno być poważniejszych problemu z zakończeniem robót przed zakładanym przywróceniem powakacyjnych rozkładów jazdy, co planowane jest z początkiem września.

 

Przypomnijmy, że prace na Rondzie Mogilskim rozpoczęły się 3 lipca. Wówczas torowcy zajęli się wlotem od strony ulicy Mogilskiej. Remont torów w tym rejonie udało się zakończyć do 6 sierpnia. Dzięki temu, 7 sierpnia można było przywrócić ruch tramwajów w kierunku Wieczystej. Jednocześnie, torowcy przenieśli się na wlot od strony tunelu tramwajowego. Dodatkowo, wciąż nie można przejeżdżać na wprost z ulicy Lubicz w Mogilską. W rezultacie, obecnie tramwaje dojeżdżające do Ronda Mogilskiego zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej, skręcić mogą tylko w kierunku południowym, czyli w aleję Powstania Warszawskiego.

 

Prace na Rondzie Mogilskim przebiegają bez większych problemów. Na przestrzeni ostatnich tygodni usunięto stare elementy rozjazdów i zainstalowano nowe. Obecnie są one przygotowywane do zalania betonem. Potem pozostanie już tylko położenie warstwy ścieralnej nawierzchni. Dzięki temu, tramwaje będą mogły skorzystać ze wszystkich relacji na Rondzie Mogilskim już od 4 września bieżącego roku.

Prace przy remo...
Prace przy remo...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 230 gości oraz 1 użytkownik.