/** */

Aktualności

Dostawa i dwa debiuty nowych Stadlerów Tango Lajkonik II

Po tygodniowej przerwie w dostawach i debiutach wagonów Stadler Tango Lajkonik II, przez ostatnie dwa dni w końcu coś ruszyło się w interesie. Wczoraj do naszego miasta dotarł 52. nowy tramwaj. Dzisiaj na linii debiutowały natomiast aż dwa wozy. Do końca realizacji kontraktu pozostało już naprawdę niewiele.

 

W ostatnich dniach ponownie nastąpiło wstrzymanie dostaw i debiutów nowych tramwajów. Jako ostatni swoją premierę miał 44. Stadler Tango Lajkonik II numer RY881. Pojawił się on na linii po raz pierwszy w poprzedni czwartek 17 sierpnia. Dzień wcześniej do naszego miasta dotarł 51. nowy tramwaj, noszący numer HY742.

 

Na kolejną dostawę musieliśmy czekać do czwartku 24 sierpnia. Wczoraj na terenie zajezdni Podgórze rozładowano 52. Stadler Tango Lajkonik II o numerze RY889. Jest to jednocześnie przedostatni wagon, jaki powinien trafić do tej stacji obsługi. W tym przypadku brakuje już tylko wozu o numerze RY883.

 

Tymczasem dzisiaj na mieście swoje debiuty miały aż dwa nowe wozy. Na linii 22 pojawił się Stadler Tango Lajkonik II numer HY721. Z kolei na linii 50 po raz pierwszy pojawił się wóz o numerze HY740. Są to odpowiednio 45. i 46. nowy tramwaj dla Krakowa, które skierowano do liniowej eksploatacji.

 

Uwzględniając powyższe, obecnie w Krakowie są już 52 z 60 zamówionych nowych tramwajów, w tym 38 wagonów dla zajezdni Nowa Huta, oznaczonych numerami od HY701 do HY721 i od HY727 do HY742 i HY744 oraz 14 wagonów dla zajezdni Podgórze, oznaczonych numerami od RY875 do RY882 i od RY884 do RY889. Spośród wszystkich wagonów, 46 jest odebrane i kursuje na linii, natomiast 6 wozów czeka na wprowadzenie do liniowej eksploatacji. W tej chwili są to następujące pojazdy: HY741, HY742, HY744, RY879, RY882 i RY889.

Wagon Stadler T...
Wagon Stadler T...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 226 gości oraz 1 użytkownik.