/** */

Aktualności

Linia 176 pojechała dalej w Bodzowie

W cieniu uruchomienia trasy tramwajowej do Górki Narodowej nastąpiło dziś jeszcze jedno rozszerzenie zasięgu sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Linia 176 została przedłużona o około 450 metrów dalej w głąb osiedla Bodzów. Zmiana ta niewątpliwie nie jest tak duża, jak w przypadku północnej części miasta, jednak na pewno ma ogromne znaczenie dla mieszkańców.

 

Linia 176 dotarła do osiedla Bodzów w listopadzie 2019 roku. Mieszkańcy tego rejonu od lat starali się o uruchomienie połączenia autobusowego. Osiedle to położone jest w odległości około 1,5 kilometra od najbliższego przystanku na ulicy Tynieckiej. Dotychczas tyle trzeba było przejść, aby dostać się do autobusu. Krótka linia 176 w sposób znaczący poprawiła więc dostępność tego rejonu.

 

Praktycznie od razu mieszkańcy podjęli działania, mające na celu dalsze przedłużenie linii 176 w głąb osiedla Bodzów. W tym rejonie cały czas powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa. Dotychczas brakowało jednak miejsca, w którym autobus mógłby zawrócić. W ostatnim czasie udało się przygotować nową pętlę, zlokalizowaną w rejonie posesji przy ulicy Wielkanocnej 14. Dzięki temu, wraz z przywróceniem szkolnych rozkładów jazdy od 2 września 2023 roku, linia 176 mogła rozpocząć kursowanie po nowej, przedłużonej trasie. Dzisiaj po raz pierwszy dotarła do nowej pętli.

 

Obecnie autobus linii 176 w miejscu dotychczasowej starej pętli o nazwie Bodzów ma przystanek przelotowy, który otrzymał nazwę Bodzowska. Stąd kontynuuje jazdę ulicą Wielkanocną. Po około 450 metrach zatrzymuje się na przystanku końcowym. Następnie zawraca na układzie drogowym, utworzonym pomiędzy jezdniami ulicy Wielkanocnej i Widłakowej. Autobus wyjeżdża do góry i skręca w prawo o 180 stopni. Po zawróceniu i zjeździe na dół, zatrzymuje się na przystanku początkowym. W tym miejscu przygotowano niewielką zatokę, w której mieści się mikrobus obsługujący linię 176.

 

Na koniec przypomnijmy, że linia 176 niezmiennie kursuje na trasie Bodzów - Kostrze w dni powszednie z częstotliwością co około 30 minut w godzinach szczytu i co godzinę poza godzinami szczytu.

Mikrobus Merced...
Mikrobus Merced...
Nowa pętla auto...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 182 gości oraz 1 użytkownik.