/** */

Aktualności

Linia nocna 610 pojedzie do Sidziny

Od najbliższego weekendu nastąpi kolejne rozszerzenie nocnej sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Linia autobusowa numer 610, jeżdżąca dotychczas na trasie Prądnik Czerwony - Borek Fałęcki, w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, będzie realizować dwa wydłużone kursy aż do pętli w Sidzinie.

 

Oferta nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie od wielu lat jest stopniowo rozszerzana. Proces ten na pewien czas powstrzymała pandemia choroby Covid-19. Teraz jednak powraca jeden z pomysłów, który był rozważany jeszcze przed 2020 rokiem. Od nocy z 8 na 9 września, czyli z piątku na sobotę, kursy linii 610 odjeżdżające w godzinach: 23:40 i 1:40 z pętli Prądnik Czerwony w noce piątek/sobota i sobota/niedziela będą realizowane na wydłużonej trasie: Prądnik Czerwony – … – Borek Fałęcki i następnie ulicą Zakopiańską, Taklińskiego, Petrażyckiego, Prażmowskiego, Wrony do pętli Sidzina. Na wydłużonym odcinku trasy autobusy linii 610 będą zatrzymywać się na następujących przystankach: Góra Borkowska, Judyma, Kąpielowa, Opatkowice Wiadukt, Kłuszyńska, Taklińskiego, Podgaje, Petrażyckiego Osiedle, Libertowska, Żyzna, Petrażyckiego, Nałkowskiej, Sidzina.

 

Dzięki temu rozwiązaniu, dostęp do nocnej oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie zyskają nie tylko mieszkańcy Sidziny, ale również silnie rozbudowujących się Opatkowic. Przedłużenie linii 610 odbędzie się bez konieczności kierowania dodatkowego autobusu do ruchu. Obecnie bowiem linia ta ma blisko godzinny postój na pętli w Borku Fałęckim. Wystarczy on w zupełności, aby pojechać do Sidziny i z powrotem.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 234 gości oraz 1 użytkownik.