/** */

Aktualności

Prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym Trasy Łagiewnickiej

Niemal rok po uruchomieniu tunelu tramwajowego w ciągu Trasy Łagiewnickiej, wstrzymany zostanie w nim ruch tramwajów. W podziemnym obiekcie, przez dwa wrześniowe weekendy, prowadzone będą prace konserwacyjne. W tym czasie tramwaje linii 10, 11 i 50 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

 

Przypomnijmy, że pierwsze liniowe tramwaje po nowym torowisku w ciągu Trasy Łagiewnickiej, pomiędzy ulicą Zakopiańską i pętlą Kurdwanów P+R, pojechały w dniu 27 sierpnia 2022 roku. W ramach tego odcinka uruchomiono drugi tunel tramwajowy w naszym mieście. Od tego czasu ruch tramwajów w tym rejonie był wstrzymywany planowo tylko raz w czerwcu bieżącego roku. Wówczas po raz pierwszy prowadzono prace konserwacyjne. Teraz przyszła kolej na ich kontynuację. Tym razem będą one prowadzone przez dwa wrześniowe weekendy.

 

W związku z tym, w dniach 9-10 września 2023 roku (sobota – niedziela) oraz 16-17 września 2023 r. (sobota – niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Kurdwanów P+R – Łagiewniki SKA. W tym czasie wprowadzone będą następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

  • linia 10 będzie kursować po następującej zmienionej trasie: Pleszów – … – Łagiewniki SKA – Solvay – Borek Fałęcki;
  • linia 11 będzie kursować po następującej zmienionej trasie: Mały Płaszów P+R – … – przystanek Dworzec Płaszów Estakada – Wielicka – Limanowskiego – Kalwaryjska – Wadowicka – Brożka – … – Czerwone Maki P+R;
  • linia 50 – wszystkie kursy będą realizowane na skróconej trasie do pętli Kurdwanów P+R.

 

Rozkłady jazdy linii tramwajowych zostaną zmienione.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 206 gości oraz 1 użytkownik.