/** */

Aktualności

Mobilis powrócił na Aglomerację

Od wczoraj wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej w Modlniczce. Wszystko z powodu przebudowy ulicy Dworskiej w tej miejscowości. W związku z tym uruchomiona została linia zastępcza 730. Ciekawostkę stanowi fakt, że jej obsługa przydzielona została firmie Mobilis. Tak więc operator ten po latach powrócił na Aglomerację.

 

Firma Mobilis realizuje przewozy w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie od 2008 roku. Już w pierwszym kontrakcie operator ten wyjeżdżał poza granice miasta, kursując na linii 304 do Wieliczki. Od 2010 roku zaczął dodatkowo obsługiwać linię 301 do Niepołomic. Ponadto, od 2012 roku Mobilis w sezonie wakacyjnym jeździ autobusami na linii 352, stanowiącej przedłużone kursy linii 152 do Kryspinowa. Od 1 sierpnia 2014 roku zaczął obowiązywać drugi kontrakt firmy Mobilis na realizację przewozów, w ramach którego nie przewidziano już obsługi żadnej linii aglomeracyjnej, nie licząc wspomnianej powyżej sezonowej linii 352. Mobilis przestał więc obsługiwać całoroczne połączenia wybiegające poza granice Krakowa. Sytuacja ta trwała do wczoraj.

 

W związku z przebudową ulicy Dworskiej w miejscowości Modlniczka, wstrzymany został na niej ruch pojazdów. Autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie przestały kursować pomiędzy przystankami Modlniczka Dworska oraz Modlnica Skrzyżowanie. Z tego względu konieczne było wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych:

 

  • linia 230 kursuje po następującej zmienionej trasie: Bronowice Małe – … – przystanek Modlnica Podchruście – Modlnica: ulica Częstochowska, Wierzbowa-Tunel, Świętego Wojciecha – przystanek Modlnica Skrzyżowanie – … – Ujazd Pętla;
  • linia 730 - zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: Bronowice Małe – ulica Armii Krajowej, Jasnogórska – Modlnica: ulica Częstochowska, Przy Forcie – Modlniczka ulica Krakowska – Modlniczka Dworska. Linia realizuje 18 par kursów w dni powszednie oraz 17 par kursów w dni wolne od pracy;
  • linia 910 kursuje po następującej zmienionej trasie: Bronowice Małe – … – przystanek Modlnica Podchruście – Modlnica: ulica Częstochowska, Wierzbowa-Tunel, Świętego Wojciecha – przystanek Modlnica Skrzyżowanie – … – Będkowice Pętla.
 
Obsługa linii 730 powierzona została właśnie operatorowi Mobilis, który wysyła na nią jeden z posiadanych autobusów dwunastometrowych. Samo zamknięcie drogi planowane jest na okres około 2 -3 miesięcy.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 272 gości oraz 1 użytkownik.