/** */

Aktualności

Historyczne autobusy kursowały na linii 584

Dzisiaj po raz ostatni w ramach tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej na ulice naszego miasta wyjechały historyczne autobusy. Tym razem skierowano je do obsługi specjalnie uruchomionej linii 584, kursującej z Podgórza SKA na Prądnik Czerwony. Oprócz nich, na linii 0 pojawił się nietypowy skład K+ND - 437+436, złożony z wagonów pochodzących z Warszawy i Poznania.

 

Trwa ostatni miesiąc funkcjonowania Krakowskiej Linii Muzealnej w tym roku. W drugą niedzielę września wszyscy chętni mogli odbyć podróż na linii 0 nietypowym składem, złożonym z warszawskiego wagonu K numer 437, który został odnowiony w Krakowie oraz z doczepy N numer 436, wypożyczonej z Poznania.

Skład K+ND - 43...
Skład K+ND - 43...

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Po raz ostatni w tym roku na krakowskie ulice wyjechały bowiem historyczne autobusy. Tym razem skierowano je na specjalnie uruchomioną w tym celu linię 584, kursującą z dworca Podgórze SKA na Prądnik Czerwony przez ulicę Starowiślną, Rondo Grzegórzeckie i Rondo Mogilskie. Linia funkcjonowała w godzinach od 11:00 do 18:00 z częstotliwością co 30 minut. Do jej obsługi skierowano następujące historyczne autobusy: Scania 113ALB numer 38030, Jelcz 120M numer BF304, Scania 113CLL numer PS001 oraz Ikarus 280 numer 34260.

Autobus Ikarus ...
Autobus Jelcz 1...
Autobus Jelcz 1...
Autobus Jelcz 1...
Autobus Scania ...
Autobus Scania ...

Przed nami jeszcze dwie niedziele funkcjonowania Krakowskiej Linii Muzealnej w tym roku. Już za tydzień szykują się dodatkowe atrakcje. Krakowskie MPK organizuje bowiem w dniu 17 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu paradę historycznych i współczesnych tramwajów. Wyjedzie ona o godzinie 11:00 z zajezdni Podgórze i ulicami: Dietla, św. Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilską, aleją Jana Pawła II i aleją Solidarności dotrze do zajezdni Nowa Huta. O wydarzeniu tym od soboty 9 września informuje specjalny skład "reklamowy", złożony z wagonu typu N numer 20 oraz lory numer 1031, który kursuje w godzinach popołudniowych ulicami Krakowa, odwiedzając w tym czasie nie tylko Pierwszą Obwodnicę, ale również Stare Podgórze i Nową Hutę.

Skład N+lora - ...
Skład N+lora - ...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1158 gości oraz 1 użytkownik.