/** */

Aktualności

Odpust w Mogile w dniu 17 września 2023 roku

W najbliższą niedzielę 17 września, oprócz tramwajowej parady, która przejedzie ulicami naszego miasta, czekają nas również komunikacyjne wzmocnienia związane z corocznym odpustem w Opactwie Cystersów w Mogile. W związku z tym, na ulicy Ptaszyckiego ponownie przez jeden dzień powinny dominować wagony Stadler Tango Lajkonik.

 

Odpust w Opactwie Cystersów w Mogile co roku odbywa się w drugiej połowie września. Wydarzenie to tradycyjnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pielgrzymów. W tym dniu mieszkańcy Nowej Huty, jak i z pozostałych dzielnic Krakowa, zmierzają na ulicę Klasztorną, by wziąć udział w kościelnych uroczystościach. Na dzień ten od lat przygotowuje się również Komunikacja Miejska w Krakowie.

 

W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem dojazdem w rejon Opactwa Cystersów w Mogile, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

  • linia 16 zostanie dodatkowo uruchomiona i będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy, w godzinach około 7:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut (do około godziny 9:00 co 30 minut);
  • linie 123, 163, 193, 174 – do obsługi kierowany będzie tabor o zwiększonej pojemności.

 

W tym roku sytuacja wróci do stanu z 2021 roku. Nie będzie uruchamiania dodatkowej linii 493, która rok temu kursowała w zamian za linię 193 do pętli Lesisko. Wszystko z powodu przedłużenia linii 193 z początkiem września bieżącego roku do tej końcówki na stałe.

 

Ponownie osoby udające się do Opactwa Cystersów w Mogile będą mogły skorzystać z niskopodłogowych tramwajów. Oprócz linii 10, która jest na stałe obsługiwana niskopodłogowymi wozami o długości 32-33 metrów, taki tabor powinien również pojawić się na linii 16, która w dniu 17 września zostanie dodatkowo uruchomiona. Przypomnijmy, że po raz pierwszy w ubiegłym roku w dniu Odpustu w Mogile, po ulicy Ptaszyckiego kursowały wyłącznie wagony Stadler Tango Lajkonik. Wcześniej w tym rejonie dominowały bowiem składy wiedeńskie.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1190 gości oraz 1 użytkownik.