Aktualności

Lajkoniki na linii 16 na odpust w Mogile

Dziś w Opactwie Cystersów w Mogile odbył się tradycyjny odpust. W związku z tym, wzorem lat ubiegłych wzmocniona została oferta linii Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Po raz drugi w historii, do obsługi specjalnie uruchamianej w tym dniu linii 16, skierowano niskopodłogowe wagony Stadler Tango Lajkonik.

 

Tradycyjne uroczystości odpustowe w Mogile co roku ściągają na ulicę Klasztorną tysiące osób zarówno z Nowej Huty, jak i całego Krakowa. Podobnie było w tym roku. Po raz kolejny wzmocniona została oferta linii Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Od ubiegłego roku, gdy zakończono prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu alei Jana Pawła II i ulicy Ptaszyckiego pomiędzy Placem Centralnym i przystankiem Bardosa, uczestnicy uroczystości mogą dotrzeć na miejsce niskopodłogowymi tramwajami. Na linii 10 codziennie kursują wozy Bombardier NGT8 i Stadler Tango Lajkonik. Linia 16 od lipca obsługiwana jest wprawdzie częściowo przez niskowejściowe wagony EU8N, jednak to właśnie w dniu mogilskiego odpustu jest dodatkowo uruchamiana w niedzielę i do jej obsługi od ubiegłego roku kierowane są wozy Stadler Tango Lajkonik. Podobnie było dzisiaj. Na szesnastce kursowały następujące wagony: HY735, HY849, HY857 i HY868.

Wagon Stadler T...
Wagon Stadler T...
Wagon Stadler T...

Wzorem lat ubiegłym wzmocnione zostały też linie autobusowe. Do obsługi linii: 123, 163, 193 i 174 skierowano tabor przegubowy. W tym przypadku jednak, jest to mniejsza ciekawostka taborowa, ponieważ przegubowce w dni powszednie kursują na trzech z czterech wymienionych linii. Tylko na 193 codziennie można oglądać tabor dwunastometrowy. Ponieważ linia ta po rocznej przerwie z początkiem września powróciła na pętlę Lesiko, tym razem nie trzeba było uruchamiać linii specjalnej 493. Przypomnijmy, że właśnie linia o takim numerze funkcjonował rok temu na trasie Prądnik Czerwony - Lesisko, zamiast skróconej do Alei Przyjaźni linii 193.

Autobus Solaris...
Autobus Solaris...
Autobus Mercede...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 515 gości oraz 0 użytkowników.