/** */

Aktualności

Wagony Stadler Tango Lajkonik na jeden dzień opanowały linię 13

Wagony Stadler Tango Lajkonik na jeden dzień opanowały dziś linię 13. Kursujące na trzynastce składy 2x105Na trafiły na linię 72. A to nie jedyne zmiany taborowe, jakie miały dziś miejsce. Jutro jednak wszystko powinno wrócić do normy.

 

Dziś rano pasażerowie linii 13 byli witani na przystankach przez zupełnie inny tabor tramwajowy niż zwykle. Do obsługi wszystkich brygad trzynastki skierowano bowiem wagony Stadler Tango Lajkonik z zajezdni Podgórze. Kursujące tu zwykle na brygadach szczytowych składy 2x105Na tym razem się nie pojawiły. Wysłano je natomiast na trzy brygady linii 72, które od kilku dni były obsługiwane przez Bombardiery NGT6. Dziś zastąpione zostały przez następujące pociągi: RZ216+RZ217, RZ219+RZ209 i RZ242+RZ243. Najnowsze Stadlery pozyskano na linię 13 z linii 8 i 10. W związku z tym, na części brygad tych linii pojawiły się wagony Bombardier NGT6.

 

Dzisiejsze zmiany taborowe miały najpewniej jednodniowy charakter. Związane były z testowaniem automatycznych systemów zliczania pasażerów w wagonach Stadler Tango Lajkonik. Tak więc jutro na linii 13 znów powrócą składy stopiątek, a popołudniu nawet pociąg wiedeński.

Mijanka składu ...
Mijanka wagonów...
Wagon Stadler T...
Skład 2x105Na -...
Wagon Bombardie...
Wagon Bombardie...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 191 gości oraz 1 użytkownik.