/** */

Aktualności

Rusza drugi etap remontu mostu Dębnickiego

Z początkiem przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanego mostu Dębnickiego oraz przebudowywanych ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Chociaż kierowcy będą mogli korzystać z nowej jezdni na moście, utrudnienia w tym rejonie niestety nie będą mniejsze.

 

Remont mostu Dębnickiego trwa od początku lipca bieżącego roku. Dotychczas prowadzono prace po zachodniej stronie przeprawy. W związku z tym, ruch pojazdów odbywał się po jednym pasie ruchu w każdym kierunku po wschodniej połowie mostu. Z początkiem września rozpoczęto dodatkowo roboty związane z przebudową ulicy Kościuszki i Zwierzynieckiej. Jeszcze bardziej skomplikowało to sytuację na skrzyżowaniu w rejonie domu handlowego Jubilat. Długie kolejki na dojazdach do mostu, zarówno od strony południowej, jak i północnej, stały się niestety codziennością. W korkach tkwią niestety również autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Chociaż mogą korzystać z pasów autobusowych, to są one blokowane przez samochody usiłujące włączyć się do ruchu z wlotów podporządkowanych. Od najbliższego tygodnia, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, przejazd przez most Dębnicki może być jeszcze trudniejszy.

 

W nocy z 24 na 25 września, czyli z niedzieli na poniedziałek, wprowadzona zostanie bowiem nowa organizacja ruchu w rejonie remontowanego mostu. Zakończą się prace na zachodniej połowie mostu. Na odnowioną część przeniesiony zostanie ruch pojazdów. Jednocześnie, zamknięta zostanie wschodnia strona przeprawy przez Wisłę. Dodatkowo, rozpoczną się prace po wschodniej stronie tarczy skrzyżowania przy domu handlowym Jubilat, związane z przebudową ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki. Z tego powodu, pojazdy zjeżdżające z mostu Dębnickiego, będą wjeżdżać w zachodnią jezdnię alei Krasińskiego, czyli pod prąd. Przejazd na właściwą, wschodnią jezdnię, będzie odbywał się w miejscu zawrotki, za istniejącymi przystankami autobusowymi. W tym celu, geometria zawrotki zostanie odpowiedni skorygowana. Niestety, utrudni to jeszcze bardziej przejazd przez remontowany odcinek. Jedyną szansę poprawy można upatrywać w likwidacji lewoskrętu z alei Krasińskiego w ulicę Zwierzyniecką, ale niestety pomoże to w bardzo niewielkim stopniu.

 

W związku z powyższym, od poniedziałku 25 września, przystanek Jubilat 03 (w  kierunku Muzeum Narodowego) zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji, na pas dzielący jezdni alei Krasińskiego. Jednocześnie, nie zostaną wprowadzone żadne inne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w tym rejonie.

 

Prace przy remoncie mostu Dębnickiego mają potrwać 5 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że rozpoczęły się na początku lipca, powinny zakończyć się w grudniu. Przebudowa ulicy Kościuszki i Zwierzynieckiej zająć ma 12 miesięcy. Tramwaje powrócą więc na Salwator najwcześniej we wrześniu przyszłego roku.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 212 gości oraz 1 użytkownik.