/** */

Aktualności

Zbliża się finał 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej

Zbliża się finał 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej. W najbliższą niedzielę 24 września po raz ostatni w tym roku na linii 0 będzie można przejechać się historycznym składem tramwajowym. Na ulice naszego miasta ponownie wyjedzie największa tegoroczna atrakcja, czyli trójkolorowy trójskład wagonów typu N, pochodzących z trzech polskich miast.

 

Dopiero się rozpoczął, a już niestety dobiega końca. Tegoroczny 21. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej trwał przez cztery ostatnie miesiące. Po raz pierwszy, historyczne tramwaje wyjechały w tym roku na krakowskie ulice w niedzielę 4 czerwca. Przez kolejne wakacyjne weekendy wszyscy chętni, poza kursującą co tydzień linią numer 0, mogli trzykrotnie odbyć podróż zabytkowymi wagonami na linii 15 oraz po raz pierwszy w historii Krakowskiej Linii Muzealnej, na linii 23 z Nowego Bieżanowa do Borku Fałęckiego. Na tej linii stare tramwaje pojawiły się dwukrotnie. Nie zabrakło też możliwości odbycia podróży zabytkowymi autobusami. Kursowały one po Krakowie w trakcie wakacji aż czterokrotnie.

 

Na tym nie koniec atrakcji. W ramach kursów realizowanych przez zabytkowe wozy, można było z ich okien zobaczyć zajezdnię tramwajową w Podgórzu oraz zajezdnie autobusowe w Bieńczycach i na Woli Duchackiej. Ponadto, zorganizowano prezentację historycznych pojazdów technicznych na pętli Os. Kurdwanów, a w ubiegłą niedzielę odbyła się Parada historycznych i współczesnych tramwajów, które przejechały przez miasto z zajezdni Podgórze do Nowej Huty.

 

Niestety, wszystko co dobre kiedyś musi dobiec końca. W najbliższą niedzielę 24 września linia numer 0 wyjedzie na krakowskie ulice po raz ostatni w tym roku. Do jej obsługi skierowany zostanie trójkolorowy skład N+ND+ND - 607+502+436, złożony z wagonów pochodzących odpowiednio z Warszawy, Krakowa i Poznania. Będzie to również ostatnia możliwość przejazdu tym niezwykłym zestawem tramwajów po Krakowie. Po zakończeniu tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej, wagony powrócą do swoich miast, natomiast w Krakowie ponownie pojawił się wóz SN4 - 151, który został wypożyczony do Warszawy oraz KSW - 126, który ostatnie cztery miesiące spędził w Poznaniu.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 218 gości oraz 1 użytkownik.