/** */

Aktualności

Finał 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej

Po czterech miesiącach funkcjonowania, dzisiaj po raz ostatni na ulice naszego miasta wyjechała Krakowska Linia Muzealna. W dniu finału 21. sezonu wszyscy chętni mogli przejechać się w sumie aż 5 wagonami generacji N. Na ostatnie kursy na miasto powrócił trójkolorowy skład N+ND+ND - 607+502+436, złożony z wozów pochodzących odpowiednio z Warszawy, Krakowa i Poznania.

 

Tegoroczny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej ponownie obfitował w wiele atrakcji, w tym kilka zupełnie nowych. Historyczne tramwaje na linię 0 po raz pierwszy wyjechały w dniu 4 czerwca. Przez kolejne wakacyjne niedziele wszyscy chętni, poza kursującą co tydzień linią numer 0, mogli trzykrotnie odbyć podróż zabytkowymi wagonami na linii 15 oraz po raz pierwszy w historii Krakowskiej Linii Muzealnej, na linii 23 kursującej z Nowego Bieżanowa do Borku Fałęckiego. Na tej linii stare tramwaje pojawiły się dwukrotnie. Nie zabrakło też możliwości odbycia podróży zabytkowymi autobusami. Kursowały one po Krakowie w trakcie wakacji aż czterokrotnie. Dodatkowo, w ramach kursów realizowanych przez zabytkowe wozy, można było z ich okien zobaczyć zajezdnię tramwajową w Podgórzu oraz zajezdnie autobusowe w Bieńczycach i na Woli Duchackiej. Ponadto, zorganizowano prezentację historycznych pojazdów technicznych na pętli Os. Kurdwanów, a w ubiegłą niedzielę odbyła się Parada historycznych i współczesnych tramwajów, które przejechały przez miasto z zajezdni Podgórze do Nowej Huty.

 

Dzisiaj linia 0 wyjechała na miasto niestety po raz ostatni w tym roku. Pierwotnie wszystkie kursy w ciągu dnia miał obsługiwać trójkolorowy skład N+ND+ND - 607+502+436, złożony z wagonów pochodzących odpowiednio z Warszawy, Krakowa i Poznania, będący gwiazdą tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej. Z powodu awarii, na linii 0 początkowo pojawił się jednak skład rezerwowy N+ND - 20+511. Trójkolorowy trójskład udało się usprawnić, dzięki czemu wyjechał na miasto na dwa ostatnie kółka zerówki.

 

Niestety była to ostatnia możliwość przejazdu tym niezwykłym zestawem tramwajów po Krakowie. Teraz wagon N - 607 powróci do Warszawy, natomiast doczepa ND - 436 do Poznania. W zamian w Krakowie ponownie pojawi się wóz SN4 - 151, który został wypożyczony do Stolicy oraz KSW - 126, który ostatnie cztery miesiące spędził w Wielkopolsce.

Skład N+ND - 20...
Skład N+ND - 20...
Skład N+ND+ND -...
Skład N+ND+ND -...
Skład N+ND+ND -...
Skład N+ND+ND -...

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 231 gości oraz 1 użytkownik.