/** */

Aktualności

Ulica Bogucianka zostanie zamknięta

W najbliższy poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się II etap przebudowy ulicy Bogucianka. W związku z tym, zostanie ona całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Bolesława Śmiałego do Walgierza Wdałego. Z tego powodu, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie Tyńca.

 

W kwietniu bieżącego roku ruszyła przebudowa ulicy Bogucianka, stanowiącej kręgosłup komunikacyjny Tyńca. Jeszcze w lutym informowano, że inwestycja ta skutkować będzie koniecznością całkowitego wstrzymania ruchu drogowego. Sama ulica nie jest bowiem zbyt szeroka, natomiast w jej ciągu wykonywana będzie kanalizacja, która wymaga przeprowadzenia głębokich wykopów. Aby zapewnić obsługę komunikacyjną Tyńca podczas realizacji robót, zaplanowano skrócenie linii autobusowych dojeżdżających od strony Krakowa do skrzyżowania ulicy Bolesława Śmiałego, Bogucianka i Benedyktyńskiej. Od strony Tyńca autobusy mają natomiast zawracać na pętli Tyniec Kamieniołom. Aby ułatwić dzieciom dojazd do szkoły w Tyńcu od strony Skawiny, przez dwa ostatnie tygodnie roku szkolnego zaplanowano dodatkowo funkcjonowanie zastępczej linii autobusowej, obsługiwanej minibusem, który będzie w stanie zawrócić na skrzyżowaniu ulicy Bogucianka i Walgierza Wdałego. Po 21 czerwca także i to skrzyżowanie zostanie jednak zamknięte.

 

Uwzględniając powyższe, od poniedziałku 10 czerwca wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie Tyńca:

 

 • linie 112, 612 będą kursować po skróconej trasie: Os. Podwawelskie – Tyniec;
 • linia 203 będzie kursować po skróconej trasie: Czerwone Maki P+R – Tyniec;
 • linia 243 będzie kursować po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – … – Skawina: ulica Korabnicka, Popiełuszki – Skawina;
 • linia 703 – utworzona zostanie zastępcza linia autobusowa, kursująca po trasie linii 203 na odcinku: Skawina SCK – … – Skawina Cmentarz (analogicznie jak linia 273) – … – Tyniec Kamieniołom;
 • linia 712 – utworzona zostanie zastępcza linia autobusowa, funkcjonująca w okresie od 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek) do 21 czerwca 2024 r. (piątek), kursująca po następującej trasie: Skawina Podgórki – ulica Bogucianka – Walgierza Wdałego:
  • linia kursować będzie w dni robocze w godzinach 5:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 – 40 min;
  • obsługiwana będzie taborem typu mini;
  • realizowane będą kursy wariantowe do pętli Skawina SCK.
   
W związku z pracami, wyznaczone zostaną następujące tymczasowe przystanki:

 

 • Tyniec 71 – zlokalizowany na ulicy Bolesława Śmiałego w rejonie posesji nr 1. Przystanek ten będzie funkcjonował jako końcowo-początkowy dla linii 112, 203 i 612;
 • Walgierza Wdałego 72 – zlokalizowany na ulicy Bogucianka w rejonie posesji nr 40. Przystanek ten będzie funkcjonował jako końcowo-początkowy dla linii 712.

 

Przystanki Tyniec 01 i Tyniec 02 na czas prowadzenia prac zostaną zawieszone.

 

Wprowadzany etap potrwa co najmniej do końca wakacji. Czynione będą starania, aby jesienią możliwie jak najszybciej przywrócić ruch autobusów po ulicy Bogucianka. Wówczas kończone będą prace, między innymi na skrzyżowaniu z ulicą Bolesława Śmiałego i Benedyktyńskiej. Cała inwestycja ma się zakończyć do końca roku.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1167 gości oraz 1 użytkownik.