/** */

Aktualności

Zamknięto ulicę Bogucianka dla ruchu

Dziś rano zamknięto dla ruchu ulicę Bogucianka na odcinku od ulicy Bolesława Śmiałego do Walgierza Wdałego. Tym samym rozpoczął się II etap przebudowy tej kluczowej dla Tyńca ulicy. Prace potrwać mają do końca roku, jednak autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie powinny powrócić tutaj wczesną jesienią.

 

Na zamknięcie ulicy Bogucianka mieszkańcy Tyńca przygotowywani byli od dawna. Droga ta stanowi jednak kręgosłup komunikacyjny tego osiedla, stąd od początku wiadomym było, że będzie to bardzo trudny czas dla mieszkańców. Niestety nie było wyjścia i ulicę tę trzeba było zamknąć. W ramach inwestycji powstanie nowa konstrukcja jezdni wraz z chodnikiem oraz instalacjami podziemnymi i kanalizacją. Aby przeprowadzić te roboty, w tym w szczególności wykonać kanalizację, konieczne było całkowite wstrzymanie ruchu. Dotyczy to także autobusów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

W związku z tym, już od pierwszy porannych kursów linie 112 i 203 zostały skrócone do przystanku Tyniec. Autobusy zawracają na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Śmiałego, Bogucianka i Benedyktyńskiej. Dzięki temu można było pozostawić obsługę linii 112 przez pojazdy przegubowe. Na odcinku skawińskim linii 203, uruchomiono linię zastępczą 703. Dociera ona do pętli Tyniec Kamieniołom i jest obsługiwana przez Autosany M09LE. Dodatkowo, przez dwa ostatnie tygodnie roku szkolnego, uruchomiono linię zastępczą 712, kursującą z pętli Podgórki Skawińskie do skrzyżowania ulicy Bogucianka i Walgierza Wdałego. Aby zawrócić w tym miejscu, do obsługi tej linii skierowano jeden z najnowszych mikrobusów Automet. Linia 712 będzie funkcjonować do 21 czerwca. Później wykonawca prac rozkopie skrzyżowanie ulicy Bogucianka i Walgierza Wdałego, które również obejmuje realizowana obecnie inwestycja.

 

Dzisiejszy dzień, jak to bywa w podobnych przypadkach, niewątpliwie nie był łatwy dla mieszkańców Tyńca. O ile autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie funkcjonowały bez większych problemów, po wąskich uliczkach osiedla przepychały się samochody, których kierowcy nie zważali na nowe oznakowanie. Ulice Heligundy czy Zakleśnie z trudem mieszczą jeden pojazd. Dzisiaj dochodziło więc wielokrotnie do sytuacji, gdy samochody musiały cofać, aby wyminąć się z jadącymi z przeciwka. Miejmy nadzieję, że kierowcy szybko "nauczą" się nowej organizacji ruchu.

Autobus Solaris...
Przegubowiec wy...
Autobus Autosan...
Minibus Automet...
Ściąganie nawie...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1627 gości oraz 1 użytkownik.