/** */

Aktualności

Nowy pas autobusowy na ulicy Księcia Józefa

Dziś w nocy zakończyły się prace przy zmianie organizacji ruchu na ulicy Księcia Józefa, polegającej na wyznaczeniu wydzielonego pasa dla autobusów komunikacji zbiorowej. Pas utworzony został na odcinku od mostu Zwierzynieckiego do pętli Salwator.

 

Nowy pas autobusowy mierzy około 450 metrów długości i umożliwia ominięcie kolejki pojazdów tworzącej się w tym miejscu w godzinach szczytu porannego. Jest to kolejny taki pas na ulicach Krakowa i najpewniej również nie ostatni. Obecnie, na ulicach Krakowa wyznaczonych jest łącznie około 23,6 km pasów autobusowych i na tym nie koniec. Podobne rozwiązanie planuje się wprowadzić w najbliższym czasie między innymi na ulicy Brodowicza.

Nowy pas autobu...
Samochody stoją...
Rejon skrzyżowa...
Ciąg dalszy pas...
Końcowy odcinek...
Zakończenie pas...

Komentarze  

 
-1 #3 Mariusz Szklarz 2013-05-09 19:30
Oglądałem dzisiaj i wygląda całkiem nieźle. Autobusy są w stanie urwać parę minut z czasu przejazdu. Rowerzyści jadący w stronę Salwatora chyba raczej wybierają chodnik. Zastanawiają mnie trzy rzeczy:
1. Czy można na samym końcu linii ciągłej postawić na niej separatory betonowe rodem z Westerplatte? Sporo aut nie wyczekiwało do końca swojego pasa i zjeżdżało na buspas trochę wcześniej niż zezwala linia (zwykle jakieś 30m)
2. Czy dałoby się zrobić coś podobnego w okolicy przystanku Malczewskiego - kierunek Salwator? Jest tam też trochę miejsca na pasie ruchu i sporo wyłączonej z ruchu powierzchni.
3. Jak się zapatrujecie na wpuszczenie na buspas rowerów? Nie ma tam tak dużo MPKów jak na Alejach.
 
 
-1 #2 PSMKMS 2013-05-09 07:30
Jak tam staliśmy około 30 minut, to widzieliśmy zaledwie dwa pojazdy poruszające się pasem autobusowym nielegalnie.
 
 
-2 #1 tomta1 2013-05-08 22:18
Tak z ciekawości: kierowcy przestrzegają tego buspasa już od pierwszego dnia czy tylko tak Ci się udało zrobić parę zdjęć jak żadnego blachosmrodu tam nie było?
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 231 gości oraz 1 użytkownik.