/** */

Aktualności

Procesja ku czci św. Stanisława - 12.05.2013

W najbliższą niedzielę, 12 maja, ulicami Krakowa przejdzie tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława. W związku z tym w godzinach od 8:30 do 10:00 i od 11:30 do 14:00 należy spodziewać się utrudnień w poruszaniu się po mieście.

 

Procesja, jak co roku, wyruszy około godziny 8:30 z Wawelu do kościoła Ojców Paulinów na Skałce. Trasa prowadzić będzie ulicami Podzamcze, Stradomską, Krakowską i Skałeczną. Powrotu procesji należy spodziewać się od godziny 11:30. W związku z tym, w godzinach od 8:30 do 10:00 i od 11:30 do 14:00 wstrzymany zostanie ruch pojazdów na ulicy Krakowskiej, Stradomskiej i Podzamcze. W tym czasie komunikacja miejska funkcjonować będzie w następujący sposób:

  • linie 8, 10 i 22 zostaną skierowane na trasę objazdową przez ulicę Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską i dalej po swoich trasach.
  • linia 13 zostanie skierowana na na trasę objazdową przez ulicę Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego i dalej po swojej trasie do Bieżanowa Nowego.
  • linie 18 i 52 zostaną skierowane na trasę objazdową przez ulicę Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską, Rondo Matecznego, Wadowicką, Brożka i dalej po swoich trasach do Czerwonych Maków.
  • linia 184 zostanie skierowana na trasę objazdową z Os. Kurdwanów do Ronda Matecznego bez zmian, następnie (w obu kierunkach) ulicą Kalwaryjską, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla i dalej bez zmian do Prądnika Czerwonego.

Aby zapewnić obsługę komunikacyjną ulicy Monte Cassino i Kapelanka, uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa "Za tramwaj", która kursować będzie po następującej trasie: ŁAGIEWNIKI - Brożka - Kapelanka - Monte Cassino - Dietla - ORZESZKOWEJ.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 237 gości oraz 1 użytkownik.